Disney Plus'ın ülkemizde erişime açılmasıyla birlikte sinemaseverler için birçok korku ve gerilim filmleri izlenebilir hale geldi. Disney Plus'taki geniş kütüphane içerisinden izlenebilecek en iyi korku ve gerilim filmlerini sıraladık. Peki Disney Plus'ta izlenebilecek en iyi korku filmleri hangileri? En iyi gerilim filmleri hangisi? İşte detaylar...

Hayao Miyazaki'nin son filmi hakkında ilk detaylar geldi! IMAX olacak... Hayao Miyazaki'nin son filmi hakkında ilk detaylar geldi! IMAX olacak...

Disney Plus'taki tüylerinizi diken diken edecek korku ve gerilim filmleri

Korku ve gerilim filmlerini çekmek zordur. Özellikle de ucuz yöntemler kullanarak izleyicileri korkutmaktan ziyade sizi olayın içine çeken ve gerilimi hissetmenizi sağlayacak filmler zor bulunur. Disney Plus'ta bu şekilde birçok korku ve gerilim filmleri bulunmakta ve sizler için en iyi 10 tanesini seçtik.

İşte Disney Plus'taki en iyi 10 korku ve gerilim filmleri

1- 28 Gün Sonra - 28 Hafta Sonra

Zombi istilasıyla ilgili yapılmış en iyi filmlerden biri olarak kabul edilen 28 Gün Sonra ve devam filmi 28 Hafta Sonra'yı Disney Plus'ta izleyebilirsiniz.

2- Alien serisi

Ridley Scott'ın yönettiği Alien (1979) ile başlayan ve James Cameron'ın yönettiği Aliens (1986) ; David Fincher'ın yönettiği Alien 3 (1992) ve Jean-Pierre Jeunet'in yönettiği Alien Resurrection (1997) ile devam eden seri. Son oalrak Scott'ın yönettiği Prometheus (2012) ve Alien: Covenant'tan (2017) ile devam etti. Seri sayısız romana , çizgi romana , video oyununa konu olan bu bilim-kurgu gerilim efsanesini kaçırmayın.

3- Night Watch

Esas savaşı kazanacak olan kimdir? İyler mi yoksa kötüler mi? Dünya, bu iki güç arasında paylaşılamadığında ortaya çıkan savaşın galibi kim olacaktır? Savaşı kazanan aslında bir çocukken onu yönetebilecek denli yetişkin olmadığı gerçeği açıkça ortadadır. Bu durumda yapılması geren şey nedir? Gece Nöbeti, Sergei Lukyanenko’nın romanından beyaz perdeye uyarlanmıştır. Filmin yönetmeni olan Timur Bekmambetov, Rusya’da bir başka Tarantino olarak değerlendiriliyor ve son derece etkileyici bir uslubunun olduğu iddia ediliyor.

4- Predator serisi

Bir uzaylı uzay aracı, Dünya'ya bir mekik gönderir. Bu arada, Vietnam Savaşı gazisi Binbaşı Alan "Dutch" Schaefer  ve Mac, Poncho, Blain, Billy ve Hawkins'ten oluşan askeri kurtarma ekibi, bir dışişleri bakanı ve yardımcısını isyancılardan kurtarmakla görevlendirildi. Dutch'ın Vietnam Savaşı dostu CIA görevlisi Al Dillon, Dutch'ın itirazları üzerine ekibe eşlik etmek üzere görevlendirilir. Beyaz perdenin en uzun soluklu serilerinden olan Predator serisi Disney Plus'ın kaçırılmayacak içeriklerinden.

5- İşaretler

Tarihin en gerilimi yüksek uzaylı filmlerinden olan İşaretler, Mel Gibson ve Joaquin Phoenix'in başrollerinde oynadığı harika bir yapım. İzlerken bir saniye gerilim düşmüyor.

6- Sunshine

Yıl 2057. Güneş ölüyor ve buna bağlı olarak da Dünya da yok olmakta. Bir grup astronot, Güneşi yeniden hayata döndürmek üzere göreve gönderilirler ancak başarısız olurlar. Yedi yıl sonra bir başka ekip aynı misyonla gönderilir. Bu Dünya için son umuttur. Icarus II adlı uzay gemisi, ekibin başında Kaptan Kaneda ile yola çıkarak, taşıdıkları nükleer başlıkla Güneşin yeniden hareketini sağlamayı hedef almışlardır. Herkes nefeslerini tutmuş bu ekibi beklerken aniden bağlantı kesilir. Ekip, Güneş ile baş başadır artık. Trainspotting ile ün salan yönetmen Danny Boyle bu bilimkurgu ile yeni bir heyecan ve gerilim dolu anlara sürüklüyor. Bilim Kurgu türünün sağlam gerilimi olan ve iyi bir oyuncu kadrosuyla dikkat çeken filmlerinden.

7- Altıncı His

Altıncı His, M. Night Shyamalan'ın yazıp yönettiği, 1999 yapımı psikolojik korku filmidir. IMDb internet sitesinde en iyi 250 film arasında olan film tarihin en iyi gerilim filmlerinden kabul edilmektedir. ilm, ölüleri görebildiğini ve onlarla konuşabildiğini iddia eden sorunlu, içine kapanık bir çocuk (Haley Joel Osment) ve ona yardım etmeye çalışan eşit derecede sorunlu bir çocuk psikoloğunun (Bruce Willis) hikâyesini anlatır.

8- The Village

19. yüzyılın sonlarına doğru, küçük ve izole edilmiş bir kasabanın tüm nüfusu, tuhaf bir korku ile yaşamaktadırlar. Etraflarındaki ormanda bir takım yaratıklar vardır. Ancak bu yaratıklarla bölgede yaşayan insanlar arasında gizli bir anlaşma yapılmış gibidir. İnsanlar, ormana ilişmedikçe yaratıklar da ortaya çıkmamaktadırlar. Fakat, ne yazık ki bir gün Lucius Hunt, merakına yenik düşüp ormanda neler olup bittiğine keşfe çıkmaya karar verir. Haliyle anlaşma bozulacağı için yaratıklar da kasabaya inerek çok daha büyük bir korku saçacaklardır.

9- Underwater

Son yıllarda örneklerini nadir gördüğümüz Lovecraftian tarzı kozmik korku türüne yakın bir film. Usta yönetmen Quantin Tarantino'nun da çıktığı yılki favori filmlerinden biriydi.

10- No Exit

Ailesi ile ilgili acil bir durum için yola çıkan Darby, kar fırtınası yüzünden yolda kalır. Bu durum üzerine Darby, bir grup erkekle birlikte otoyol dinlenme alanında sığınak bulmaya çalışır. Otoparktaki bir minibüste kaçırılmış bir kıza rastlayan Darby, onları kaçıranın kim olduğunu bulmaya çalışırken kendisini korkunç bir ölüm kalım meselesinin içinde bulur.