Disney Plus ülkemizde erişime açılalı 1 haftayı geçti ve platformla ilgili izlenme detayları da gelmeye ba...

Disney Plus ülkemizde erişime açılalı 1 haftayı geçti ve platformla ilgili izlenme detayları da gelmeye başladı. İşte Disney Plus'ın Türkiye'deki ilk haftasında en çok izlenen dizi ve filmler... 14 Haziran'da ülkemizde yayına başlayan Disney Plus, hem fiyatıyla hem de içerikleriyle oldukça ilgi gördü. Birçok dizi, film ve belgeselden oluşan kütüphanesinin yanında orijinal yapımlarıyla da Türkiye'de izleyicilerin karşısına çıkacak platform pazara hızlı bir giriş yaptı. JustWatch tarafından sağlanan istatistiklere göre Disney+'ın Türkiye'deki ilk haftasında en çok izlenen dizi ve filmleri belli oldu. Peki Disney Plus'ta bu hafta hangi yapımlar en çok izlendi?

Disney+'ta bu hafta en çok izlenen filmler

En çok izlenen filmlere baktığımızda zirvede Doctor Strange'i görüyoruz. İkinci sırada ise Türkçe'ye Asfaltın Kralları olarak çevirlen ve Matt Damon-Christian Bale ikilisinin başrollerinde oynadığı Ford v Ferrari var. İşte en çok izlenen 10 film:
 1. Doctor Strange
 2. Asfaltın Kralları
 3. Son Düello
 4. Fransız Postası
 5. Ölü Ozanlar Derneği
 6. Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri
 7. Siyah Kuğu
 8. Aladdin
 9. Aslan Kral
 10. Altıncı His

Disney Plus 'ta bu hafta en çok izlenen diziler:

En çok izlenen dizilere baktığımızda ise bizim için sürpriz olan bir manzara görüyoruz. Yeni çıkan ve Star Wars hayranlarının uzun süredir beklediği Obi-Wan Kenobi, liderliği The Walking Dead'e kaptırmış durumda. İşte en çok izlenen 10 dizi:
 1. The Walking Dead
 2. Obi-Wan Kenobi
 3. Family Guy
 4. How I Met Your Father
 5. American Horror Story
 6. Moon Knight
 7. How I Met Your Mother
 8. Ms. Marvel
 9. The Kardashians
 10. Modern Family
https://www.megabayt.com/one-cikanlar/disney-plustaki-imax-filmleri-imax-enhanced-nedir/