Disney Plus, 14 Haziran'da Türkiye'de erişime açıldı ve yerli yapımlar da arka arkaya platforma gelmeye başlıyor. Yerli animasyon filmi Kral Şakir Geri Dönüşüm'ün Disney+'ta yayınlanacağı tarih belli oldu.

Kral Şahir 14 Temmuz 2022'de Disney Plus'a geliyor

Disney Plus'ta şu anda yerli yapım olarak sadece Kaçış dizisi yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde birçok yeni yerli yapım dizinin Disney Plus'a geleceğini sizinle paylaşmıştık. Son olarak ise yerli animasyon filmi Kral Şakir Geri Dönüşüm'ün çıkış tarihi bir video ile duyuruldu. Kral Şakir Geri Dönüşüm, 14 Temmuz'da Disney Plus'ta izleyicilerle buluşacak. Kral Şakir'in ilk filmi 2019'da vizyona girmişti ve Türkiye tarihinin en çok izlenen ikinci animasyonu olarak kayıtlara geçmişti. Aşağıdan bu duyuru videosunu izleyebilirsiniz: https://twitter.com/DisneyPlusTR/status/1541361153523257346 Kitapları ve filmleriyle bugüne kadar milyonlarca çocuğa ulaşan Kral Şakir, yeni filminde çocuklara atıkların geri dönüşümünü anlatacak. Dünyayı tehdit eden uzaylıları durdurmaya çalışan Kral Şakir ve ailesinin maceralarının anlatıldığı filmden ilk tanıtım yayınlandı. Varol Yaşaroğlu tarafından yaratılan Kral Şakir’in yeni filminin yapımcılığını Grafi2000 üstleniyor.

Yakuza oyununun canlı uyarlaması geliyor! Amazon tarih verdi Yakuza oyununun canlı uyarlaması geliyor! Amazon tarih verdi

Disney Plus Türkiye fiyatları

Türkiye’de erişime açılan Disney+ Türkiye’nin tek bir paketi bulunuyor. Aylık ve yıllık olarak satılan bu paketin fiyatları şöyle:

  • Disney+ aylık abonelik: 34,99 TL
  • Disney+ yıllık abonelik: 349,90 TL

Platform, bu fiyatlar karşılığında 4K Ultra HD çözünürlük ve destekleyen yapımlarda IMAX özellikleri sunuyor.

Editör: Megabayt Haber