Disney'in her yıl gerçekleştirdiği, önemli yapımlarını sergilediği ve kullanıcılarına sürprizler yaptığı Disney+ Day etkinliği başladı. Arabalar Yollarda, Pinokyo, Mike, Wedding Season, Nat Geo Epik Maceralar gibi birçok önemli yapım yayınlandı ve kullanıcılara da bir sürpriz yapıldı. Disney+ Day günü şerefine platformda kısa süreliğine yüzde 30 indirim kampanyası başladı.

Disney Plus üyeliği ilk ay %30 indirimli

Başlayan kampanya dahilinde 19 Eylül'e kadar Disney Plus'a yeni abone olacak kullanıcılar ilk ay %30 indirimli ödeme yapacak. İlk ay normal fiyat olan 34,99 TL yerine 23,99 TL ödeyecek olan yeni üyeler için daha uygun fiyattan bir deneme ayı olarak düşünülebilir bu indirim. 

2022-09-08 13_52_30-Window

Normal Disney Plus üyelik fiyatları:

  • Disney Plus Aylık üyelik: 34,99 TL (19 Eylül'e kadar 23,99 TL)
  • Disney Plus Yıllık üyelik: 349,90 TL

Kampanyaya katılmak için buraya tıklayarak Disney Plus web sitesine gidebilirsiniz.

Ayrıca sizler için hazırladığımız en iyi Disney Plus dizilerinden 10 tanesini seçtiğimiz haberimizi de buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Netflix tamamen dijitale geçiyor! Netflix tamamen dijitale geçiyor!

8 Aralık'ta reklamlı Disney Plus geliyor

Reklamlı abonelik ile birlikte daha uygun fiyatla sunulacak Disney Plus hizmeti, 8 Aralık'ta kullanıcılara sunulacak. Disney Plus Basic adı verilen yeni reklamlı aboneliğin ücretinin ise 7,99 dolar olacak.  

Disney Plus Türkiye fiyatlarına zam gelecek mi?

Disney Plus, Türkiye'ye reklamlı abonelik seçeneğini getirirse muhtemelen fiyatlarda bir artış göreceğiz. Çünkü ABD fiyatlarına baktığımızda reklamlı abonelik fiyatı daha önceki standart aboneliğin yerini almış durumda. Ülkemizde aynı abonelik sisteminin aylık fiyatı 35 TL ve yıllık 350 TL. Yani Türkiye'de bu reklamlı abonelik paketinin 35 TL'den satılması beklenebilir.

Yeni standart reklamsız aboneliğin fiyatının ne olacağı konusunda ise bir bilgi yok. Ancak tahmini bir fiyat vermek gerekirse ABD'de uygulanan zam düşünülerek Türkiye'deki aylık Disney Plus reklamsız aboneliğin 50 TL olması yani 15 TL gibi bir zam alması muhtemel. 

Resmi bir açıklama geldiğinde sizlerle paylaşacağız.