Son zamanlarda kullanım kısıtlamaları ve davalarla oldukça fazla gündeme gelen Çinli sosyal medya platformu TikTok, kullanıcıların kullanımını baştan yaratıcak yeni formatını duyurdu.

Kullanıcıların istediği gereksinimler her geçen gün değişmeye devam devam ediyor. Yeni farklılıklara ve kullanıcıları isteklerini yerine getirmek isteyen TikTok, platformuna yeni özellikleri test etmeye devam ediyor...

tiktok-4

Instagram, özgün içeriklerin önünü açmak için 'ödül ve ceza' sistemine başvurdu! Instagram, özgün içeriklerin önünü açmak için 'ödül ve ceza' sistemine başvurdu!

TikTok'un yeni yatay video formatı

Sosyal medya devi TikTok, yatay ekranda video izleme formatını kullanıcılarıyla test etmeye başladı. Sosyal medya şirketinin sunduğu bu yeni özellik, TikTok'taki videoların yatay ekran olarak izlenmesini sağlıyor. Eğer bu özellik platformda genel olarak tüm kullanıcılara sunulursa, TikTok biraz daha YouTube'a benzeyen bir platform haline gelecek. Bunun yanı sıra TikTok, 2022'nin başlarında 10 dakikaya kadar olan videoları platformda kullanmaya izin vererek YouTube'a büyük bir göz dağı vermişti.

tiktok videoları sildi (1)-1

Paylaşılan ilk bilgiler, yatay ekran özelliğinin küresel çapta, bazı kullanıcı kitleleriyle test edildiği doğruladı. Ancak özelliğin hangi sürümde ve ne zaman platforma geleceği henüz belli değil.

Editör: Enes Sapmaz