Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezinde gerçekleşen 7.4 büyüklüğündeki depremin ardından önemli açıklamalarda bulundu. Paylaşılan ilk detaylara göre bakanlık, deprem bölgesinde hizmet veren operatörlerle iletişime geçti. Sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda GSM operatörlerinin kapasitelerini artıracakları belirtildi. 

Bunun yanı sıra, Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, bölgedeki kazazedeker ve vatandaşlar için ücretsiz arama ve internet hizmetinin kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan hizmeti şu sözlerle açıkladı:

"Deprem bölgesinde bulunan vatandaşlarımızın çevre iletişim sağlamaları için operatörlerimize talimat verildi. Bölgede bulunan tüm vatandaşlarımıza ücretsiz konuşma ve internet yüklendi. Borcundan dolayı kapalı olan tüm mobil, internet ve sabit hatlar da görüşmeye açıldı."

YouTube'dan yapay zeka içerikleri için yeni karar! YouTube'dan yapay zeka içerikleri için yeni karar!

"Aynı zamanda bölgedeki tüm ankesörlü telefonlar üzerinden de ücretsiz iletişim sağlayabilirsiniz. Arama kurtarma ekipleri iletişim yerinden bir kesintiyi önlemek için yardım edelim. Web tabanlı uygulamalar ile aramayı kullanalım ve SMS kullanalım."

Editör: Enes Sapmaz