Deprem bölgesindeki iletişim problemini çözmeyi amaçlayan yeni bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, yaptığı açıklamada, GSM operatörleriyle görüşüldüğünü açıkladı. Fuat Oktay, deprem bölgesindeki telefon konuşmalarının 1 ay boyunca ücretsiz olacağını söyledi. Konuyla alakalı olarak Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone ile görüştüklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, bu süre içerisinde depremzedeleri ve Türkiye'yi destekleri için operatörlere teşekkür etti.

”Haberleşmenin sağlanmasıyla ilgili çalışmalar yapılsa da operatörlerle görüşerek bir karar aldık. GSM operatörleri Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone, depremin olduğu andan itibaren bir aylık süre için tüm görüşmeleri ücretsiz sağlayacak. Bu sürece destek veren herkese yürekten teşekkür ediyorum. Zaman dayanışma zamanı.

Sahada arama kurtarma amacıyla 34 bin 717 personelimiz var. Bütün güçleriyle çalışmaya devam ediyorlar. Hatay’a ciddi derecede yoğunlaşmayı artırmış durumdayız. Artçı sarsıntılar devam ediyor. Belirli bir süre daha devam edeceğe benziyor. Onun için ısrarla hasarlı olan, yıkılacak olan binalardan uzak durulmasını talep ediyoruz. Hasar tespit çalışmalarımız devam ediyor.  230 bin binanın hasar tespit ekiplerince incelendi. Bu binalar çalışılmış durumda.” 

Samsung, Instagram ve Snapchat'le anlaştı! Samsung, Instagram ve Snapchat'le anlaştı!
Editör: Enes Sapmaz