2019 yapımı dram-aksiyon oyunu, uzun ara sahnelerle oldukça sinematik bir deneyim sunuyor, bu muhtemelen hikayesini doğrudan filme uyarlamamalarının nedenlerinden biri olsa gerek. Paylaşılan haberlere göre film, Death Stranding dünyasına yeni unsurlar ve karakterler kazandıracak. 

death stranding (1)

Oyun, "Beached Things" adlı görünmez yaratıkların ortaya çıktığı ve nükleer bomba benzeri patlamaları tetiklediği Amerika Birleşik Devletleri'nin apokaliptik dünyasında geçiyor. Death Stranding, yıldızlarla dolu bir yapımdı çünkü Kojima, karakterlerini oynamaları için dünyaca sevilen başarılı aktörleri seçti.

Oyundaki aktörlerin filmde yer alıp almayacağı henüz belli değil

Norman Reedus, oyuncunun kontrol ettiği oyunun kahramanı Sam Porter Bridges'i canlandırdı. Oyun ayrıca Mads Mikkelsen ve Léa Seydoux'unda bünyesinde barındırıyor. Ancak, oyundaki oyunculardan filmde yer alıp almayacağı henüz belli değil.

God of War Ragnarök PC'ye geliyor! God of War Ragnarök PC'ye geliyor!

Hideo Kojima, Hammerstone'un kurucu ortağı Alex Lebovici ile birlikte filmin sorumlu yapımcılığını üstlenecek. Lebovici yaptığı açıklamada, "Parlak ve ikonik Hideo Kojima ile ilk film uyarlamasında ortak olma fırsatına sahip olduğumuz için heyecan ve onur duyuyoruz" dedi.

death stranding (5)death stranding (5)death stranding (5)

"Diğer büyük bütçeli destek amaçlı video oyunu uyarlamalarının aksine, bu çok daha samimi ve ayaklarını yere basabilen bir şey olacak. Amacımız, yaratıcı ve sanatsal özgürlüğe sahip olduğunuzda bir video oyunu uyarlamasının ne olabileceğini yeniden tanımlamak. Bu film özgün bir 'Hideo Kojima' yapımı olacak."

death stranding (1)-1

Death Stranding'in 2. oyunu geliyor

Bu duyuru, Kojima'nın The Game Awards'da Death Stranding 2'yi duyurmasının ardından geldi. Norman Reedus'un rolünü yeniden üstlendiği, Léa Seydoux'nun geri döndüğü ve Elle Fanning'in hala gizemini koruyan bir karakteri canlandırdığı devam oyunu, ilk oyun kadar (Mads Mikkelsen olmasa da) yıldızlarla dolu.

Editör: Enes Sapmaz