Daha önce planlandığı üzere Dead Island 2'in 28 Nisan'da çıkış yapma kararını değiştiren şirket, oyununun artık 21 Nisan'da konsollara ve PC'ye çıkacağını söyledi. 

Helldivers 2 oyuncuları çileden çıktı! Sony'nin hatası pahalıya patladı Helldivers 2 oyuncuları çileden çıktı! Sony'nin hatası pahalıya patladı

Özellikle çıkış tarihinin değişmesi, Dead Island 2'nin Star Wars Jedi: Survivor ile aynı günde çakışmasının önüne geçeceği anlamına geliyor. Electronic Arts, Respawn'ın yeni oyununu geçen ayın sonunda erteledikten sonra, iki oyunun aynı gün konsollara ve PC'ye çıkış yapması planlanıyordu. Deep Silver pek bir şey söylemedi, ancak yıllarca süren geliştirme sürecinden sonra, Dead Island 2'nin büyük olasılıkla yeni bir Star Wars oyunuyla doğrudan rekabet etmek istemedi.

Dead Island 2 ilk olarak 2014'te duyurulmuştu. Bu süre içinde, geçtiğimiz Ağustos ayında yeniden ortaya çıkmadan önce iki farklı stüdyoya taşındı. Dead Island 2, Epic Games Store üzerinden PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC'de mevcut olacak. Ayrıca Dead Island'ın yeni oyunu, Amazon'un Alexa Game Control teknolojisine sahip ilk oyun olacak.

Editör: Enes Sapmaz