Sızdırılan kısa görüntü, dev bir yaratığı ve binanın yan tarafındaki balkonda yürüyen ana karakterimizi gösteriyor. Görüntülerin, Unreal Engine 5'te geliştirilmekte olan bir bilimkurgu üçüncü şahıs nişancıya ait olduğu iddia ediliyor.

İşte sızdırılan oyundan görüntüler:

Geforce Now, WoW'u kütüphanesine ekliyor Geforce Now, WoW'u kütüphanesine ekliyor

Sızıntının sahibi DuskGolem, "oyundan çok daha fazlasını" gördüklerini ve görüntülerin daha eski bir yapıya ait olduğunu iddia etti. 

Oyunun bilinmeyen bir harici stüdyo ile XDEV aracılığıyla üzerinde çalışıldığı iddia ediliyor. Oyunla ilgili birkaç ayrıntı var, ancak Sony'nin daha fazla canlı hizmet oyunu yaratmak istediği biliniyor, bu nedenle bu başlık, bu stratejik yeniden düzenlemenin bir parçası olabilir.

Sızıntının gerçek olduğu kanıtlanırsa, Returnal PC çıkışı da dahil olmak üzere bir dizi Sony sızıntısının en sonuncusu olacak. Guerilla Games'in geçtiğimiz günlerde onayladığı çok oyunculu projesi de onaylanmadan aylar sızdırılmıştı. Guerrilla'nın Horizon'u çok oyunculu hale getirmeyi uzun süredir planlıyordu ve bu planın detayları çok önceden sızdırılmıştı.

Ayrıca PS5 için bir Horizon Zero Dawn remaster'ının da geliştirilmekte olduğunu da biliyoruz. Bununla birlikte Lineage ve Guild Wars stüdyosu NCSoft'un bir Horizon MMORPG yapmak için Sony ile bir anlaşma yaptığı iddia edildi.

Editör: Burak Karahan