Günün haberlerine Bayonetta 3 oyunu ile ilgili yaşanan seslendirme sanatçısı ile firma arasındaki olayla başlayalım. Geçtiğimiz günlerde Bayonetta serisinin ana karakteri Bayonetta'ya sesini veren ses sanatçısı Hellena Taylor, kendisine yeni oyun için yalnızca 4.000 dolar teklif edildiğini açıklamış ve oyunu boykot çağrısında bulunmuştu. Ancak bu durumun doğru olmadığı ve Hellena Taylor'a en az 15.000 dolar gibi bir ücret teklif edildiği belirtiliyor.

Bayonetta 3 draması

bayonetta

Bloomberg muhabiri Jason Schreier, kaynaklarıyla konuştuktan ve resmi belgeleri inceledikten sonra Taylor'a aslında en az 15.000 dolar teklif edildiğini iddia etti. Artık hikaye oldukça ilginç bir boyut kazandı. Ayrıca Taylor'ın başlangıçta altı haneli bir anlaşma istediği de gelen söylentiler arasında.

Bu konu nasıl çözülecek ve hangi tarafın doğru söylediği muhtemelen olay yargıya taşındıktan sonra ortaya çıkacaktır.

Silent Hill 2 Remake, iki parça halinde çıkabilir

silent-hill-2-remake-1

Konami, Silent Hill serisinin geleceğini bu gece saat Türkiye saati ile 00.00 da yapacağı etkinlikle duyuracak. Son gelen dedikodulara göre ise Silent Hill 2 Remake projesinin iki bölümden oluşacağı yönünde. Bir YouTuber, Silent Hill 2 yayını sırasında "Silent Hill 2: Part 1" başlıklı akışı nedeniyle Konami'nin kendisine telif hakkı talebinde bulunduğunu açıkladı. Bu da Silent Hill 2 'nin part 1 ve part 2 olarak iki parça halinde çıkabileceği spekülasyonlarına yol açtı.

Çok oyunculu Sims, Project Rene duyuruldu

sims-1

EA, Sims Summit etkinliği sırasında gelecek Sims oyunuyla ilgili bilgiler paylaştı. Bir çıkış tarihi ve hatta bir başlık bile alamamış olsak da, serideki bir sonraki oyun şu anda "Project Rene" olarak adlandırıldığını öğrendik. Ayrıca yeni oyunun ilk kez çok oyunculu oynanabilme imkanına sahip olacağı belirtiliyor. Yani arkadaşlarınız ile birlikte Sims oynama hayaliniz gerçek oluyor.

A Plague Tale: Requiem FPS sorunları

2022-10-19 12_45_27-Window

A Plague Tale: Requiem'in 30 FPS'te çalışması konsol oyuncularını çıldırttı.Gotham Knights yakın zamanda PS5 ve Xbox Series X'te 30 fps ile sınırlandırılacağını ve bir performans modu içermeyeceğini açıkladığı için şu anda oyun endüstrisinde 30 FPS tartışmaları var. A Plague Tale: Requiem'in de aynı şekilde konsollarda 30 FPS'te çalışması tarıtışma yarattı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, hayranlar bundan pek memnun değiller ve fikirlerini dile getiriyorlar.

Fallout x Fortnite evrenleri birleşiyor! Fallout x Fortnite evrenleri birleşiyor!

Editör: Burak Karahan