Türkyie'de de satışa çıkan ve çok beğenilen mini otomobil Citroen Ami, şehir içi kullanım, ekonomik ve pratiklik açısından sürücülere önemli avantajlar sunuyordu. Citroen Ami'nin renk yelpazesine yeni bir versiyon daha eklendi: Citroen My Ami Tonic

citroen-my-ami-tonic

Aracın Tonic versiyonu teknik özellikler olarak tamamen aynı. Ancak tasarımda değişiklikler ve bazı yeni dokunuşlar yapılarak yeni bir hava katılmış. Dış tasarım olarak Ami'nin Buggy versiyonuna yaklaşmış diyebiliriz.

citroen-my-ami-tonic (1)

Yeni tamponlar, farlar özellikle tasarım olarak göze çarpan detaylar. Tonik versiyonda yeşil ve sarı renkler ön planda. Bu renklerin jantlarda ve tavanda da kullanıldığı görülüyor. Emniyet kemerleri, kapı çekme kolları, paspaslar ve paneller temaya uygun olarak tasarlanmış.

Ford Otosan'ın tamamen elektrikli kamyonu tanıtıldı! Ford Otosan'ın tamamen elektrikli kamyonu tanıtıldı!

citroen-my-ami-tonic (3)

Maksimum 45 km/saat hıza çıkabilen araç, 70 km menzil sunabiliyor. 3 saatte ev tipi prizden tamamen şarj olabilen araç  6 kW güç ve 40 Nm tork üretebilen bir motora sahip.

citroen-my-ami-tonic (4)

Citroen Ami'nin Tonik versiyonunun yurt dışı fiyatı 8.999 eurodan çıkış yapıyor. Aracın Tonic versiyonu henüz ülkemizde yok ancak standart versiyonu 219.000 TL'den başlıyor.