Çin'in Zhengzhou kentinde 200'den fazla aracın birbirine girdiği büyük bir kaza meydana geldi. 2022 yılının en büyük kazası olarak gösterilen kaza yoğun sis nedeniyle yaşandı.

r6AyUMtSWU2hXlDeekz5CQ

Depremzedeler özel iletişim vergisinden muaf tutulacak Depremzedeler özel iletişim vergisinden muaf tutulacak

Reuters'in haberine göre 2022 yılının en büyük kazasında 200'den fazla araç birbirine girdi. Bu sabah saatlerinde Zhengzhou kentindeki bir köprüde meydana gelen olay, yoğun sis nedeniyle yaşandı. Otoyolda görüş mesafesinin 200 metreye kadar düşmesinin ardından dev zincirleme kaza yaşandı.

cin-U9i3_cover.jpg

Yaşanan dev zincirleme kazanın görüntüleri gerçekten inanılması güç olayın ciddiyetini gözler önüne seriyor. Olayın yaşandığı Huanghe köprüsü adeta bir kıyamet sonrası film sahnesini andırıyor. Bazı araçlar üst üste yığılmış durumda kameralara yansıyor.

İşte o görüntüler: (Tweet'e tıklayarak daha fazla görüntüye ulaşabilirsiniz)

Çin basınında çıkan habere göre kaza yerinde 11 itfaiye aracı ve 66 kurtarma personeli görev yapıyor. Şans eseri olayda şu ana kadar yalnızca 1 kişi hayatını kaybetti. Onlarca insan ise hastenelere kaldırıldı. Kazada birçok kişi araçlarında sıkıştı ve ekipler mahsur kalan kişileri kurtarmak için büyük çaba sarf etti.

1_Injuries-reported-as-around-400-vehicles-involved-in-pileup-on-Zhengxin-Huanghe-Bridge-in-Henan-Chi

Zhengzhou'daki Huanghe köprüsü trafiğe kapalı durumda ve kazaya karışan 200'den fazla araç henüz tahliye edilmedi. Önemli bir geçiş bölgesi olan bu otoyol yüzünden bölgede ciddi bir trafik sıkıntısı başladı.

Editör: Burak Karahan