iPhone video mesaj bırakma nasıl yapılır? iPhone video mesaj bırakma nasıl yapılır?

Covid-19’un ortaya çıkması ile tedarik zinciri ve emtia fiyatlarındaki artış teknoloji ürünlerinin maliyet fiyatlarını artırdı. Küresel çapta yükselen fiyatlara, ülkemizde yaşanan enflasyon ve döviz artışı da eklenince teknolojik aletlere ulaşım çok zor olmaya başladı. Teknolojik aletlerin fiyatlarının piyasa dengesine göre çok fazla artması, son kullanıcı müşterilerinin satın alma alışkanlıklarını da değiştirdi ve bu değişime teknolojik ürün satan firmalarda uyum sağlamaya başladı.

Teknolojik bir ürünü yetersiz bütçeleri nedeni ile satın alamayan müşteriler, kiralama yöntemlerini araştırmaya ve tercih etmeye başladı. Bu durumu gören firmalarda telefon, bilgisayar, giyilebilir teknoloji, ev aletleri ve televizyon gibi teknolojik ürünleri kiralamaya başladı. Yeni teknolojik ürün satın alma alışkanlığı, daha doğrusu teknolojik ürüne sahip olabilme alışkanlığı olarak kiralama yöntemi ortaya çıktı. Peki, bir telefon kiralama veya diğer teknolojik ürünleri nasıl kiralarız? Hep beraber inceleyelim.

Cep telefonu kiralama nasıl yapılır?

Geçtiğimiz günlerde Teknosa, kiralabunu.com şirketi ile bir iş ortaklığı kurduğunu duyurmuştu. Bu ortaklık ile telefon ve bilgisayar gibi teknolojik ürünler kolaylıkla kiralanabilecek. Bir cep telefon kiralamak için hangi adımları takip etmeliyiz hemen bakalım.

 • Kiralabunu.com adresini ziyaret edin.
 • Ana sayfanın sol üst köşesinde yer alan “Telefon” seçeneğine dokunun.

2022-10-04 11_44_28-Window

 • Kiralamak istediğiniz marka ve modeli bulun ve tıklayın.

​​​​​​​2022-10-04 11_45_05-Window

 • Minimum kiralama süresini ve telefonun rengini seçin.
 • “Kirala” bölümüne tıklayın.

​​​​​​​2022-10-04 11_45_30-Window

 • Sayfayı yukarı kaldırın ve sağ üst köşede bulunan sepet simgesine tıklayın.
 • Açılan sepet penceresinde “Ödemeye git” seçeneğine tıklayın.

​​​​​​​2022-10-04 11_45_42-Window

 • E-posta adresini ve oluşturacağınız üyelik için bir şifre girin.
 • Fatura adresi girmek için “Yeni adres ekleyin.” Seçeneğine tıklayın.

​​​​​​​2022-10-04 11_46_28-Window

 • Açılan pencerede adres ve kimlik bilgilerinizi girin. (Fatura ve teslimat adresi aynıdır. Fatura ve teslimat adresini farklı olmasını istiyorsanız, “Kargo adresim aynı” kutusunun işaretini kaldırmalı ve teslimat adresi eklemelisiniz.)​​​​​​​
 • “Kaydet” seçeneğine tıklayın.

​​​​​​​2022-10-04 11_46_42-Window

 • Sepet sayfanızı aşağı kaydırın ve kredi kartı bilgilerinizi girin, sözleşmeleri okuyun ve kabul edin.
 • “Kredi kartı ile ödeme” seçeneğine tıklayın ve ödeme talimatlarını gerçekleştirin.

​​​​​​​2022-10-04 11_47_01-Window

Ödeme işlemini ve onay işlemini gerçekleştirdikten sonra 24 saat içinde kiralama işleminiz incelenir. Sipariş onaylandıktan sonra tedarik ve teslimat işlemi başlar. Teslimat süresi 5 iş gününü içerisinde tarafınıza ulaştırılır. Kira süresi ürünü teslim aldığınız tarihte başlar. İlk üç ay kullandığınız ürünü satın alabilirsiniz. Kiralama süresi uzatılabilir, ürün yenisi ile değiştirilebilir ya da ürün iade edilebilir.

Kiralanan telefonun hasar ve arıza durumlarında ne oluyor?

Kiralabunu.com ile bir telefon kiraladıysanız ve ürün arızalandıysa telefonu kiralayandan hiçbir ücret talep edilmez. Ürün hasarlarında, tamir bedelinin %70’ini Kiralabunu karşılar, geri kalan tutar kiracının kredi kartından tahsil edilir. Ancak, cihaza kasten verilen hasarlar bu kapsamların dışındadır.

Kiralabunu ile aklınıza takılan diğer sorular için sık sorulan sorulara göz atabilirsiniz. Bu link ile Kiralabunu sık sorulan sorulara ulaşabilirsiniz.

Editör: Engin Çepnioğlu