Video paylaşım platformu TikTok, kullanıcıların herhangi birinden doğrudan mesaj (DM) almasına izin verecek yeni bir mesaj seçeneği getirdi. Artık DM ayarlarından 'herkes' seçeneğini seçerek platformdaki tüm kullanıcılardan mesaj alınabilecek.

TikTok'un herkesten DM alabilme özelliği bir süredir test ediliyordu. Küçük bir grup tarafından test edilen özellik tüm kullanıcılara açıldı. Bu sayede kullanıcılar, yalnızca arkadaşlarına mesaj gönderebilmek yerime gelen kutularını açan herkese DM gönderebilecek.

titok-dm-1

YouTube, silah videolarına büyük kısıtlama getiriyor! YouTube, silah videolarına büyük kısıtlama getiriyor!

Bu özelliği isterseniz kapatabilirsiniz.  Kullanıcılar, isterlerse yalnızca ortak takip ettikleri hesaplardan veya önerilen arkadaşlarından mesaj almaya devam edebilecek.

İlginç bir şekilde TikTok biraz daha Instagram'a benzemeye çalışırken, Meta'nın sahibi olduğu platform artık tam tersi bir yola giriyor. Bu haftanın başlarında, Instagram CEO'su Adam Mosseri , sosyal ağın videolara "fazla odaklandığını", ancak Instagram'ı bir fotoğraf platformu olarak kullanmayı tercih eden insanlar nedeniyle şirketin şimdi bu konuyu yeniden değerlendireceğini açıkladı.

Editör: Burak Karahan