Yeni Call of Duty oyunu Call of Duty: Modern Warfare II, 28 Ekim'de çıkıyor ve oyuncular oyunu oynamak için Battle.net hesaplarına bir telefon numarası doğrulaması yapması gerekecek. 

İlk önce Overwatch 2'de karşımıza çıkan ve yeni oluşturulan hesaplar için telefon numarası gerektiren bu güvenlik sisteminin, Call of Duty: Modern Warfare II'de de kullanılacağı belirtiliyor.

PlayStation'un efsane oyunu PC'ye geliyor! PlayStation'un efsane oyunu PC'ye geliyor!

Son bir haftadır Overwatch 2'nin çıkışından itibaren konuşulan SMS Koruma sistemi, birçok tartış maya sebep olmuştu. Stüdyonun daha önce tüm oyuncuların Battle.net hesaplarına bir telefon numarası bağlaması gerektiğini açıklamış, ardından gelen tepkiler ile bu gerekliliğin sadece yeni Overwatch oyuncularına olacak şekilde değiştirildiğini açıklamıştı.

call-of-duty

SMS Protect'i sunmuştu ve bu özellik, insanların hile yapmasını veya başkalarını trollemesini zorlaştırmanın bir yolu olarak Overwatch'a erişmek için bir zorunluluktu. Yine de bu sistem ön ödemeli planlarla ilişkili numaralarla her zaman çalışmıyordu ve sorun burada yatıyordu. Yurt dışındaki bazı Mint müşterileri, numaralarını SMS Protect'e gayet iyi bağlayabilse de, Cricket'teki oyuncular ise bu doğrulamayı yapamyıordu.

Şu anda, tüm Warzone 2.0  oyuncularının o oyunu oynamak için bir cep telefonu numarasına ihtiyaç duyup duymayacağı belli değil. 

Editör: Burak Karahan