Activision, Call of Duty: Warzone ve Call of Duty: Modern Warfare II'de üçüncü taraf donanım hilesine karşı önlem alıyor. XIM, Cronus Zen ve ReaSnow S1 gibi cihazlar, fare ve klavye kullanıcılarının fare ve klavyenin kullanım kolaylığı ile birlikte nişan alma yardımı ve denetleyiciden daha az geri tepme avantajlarından yararlanmalarını sağlamak için nişancı oyunlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Activision şimdi Ricochet hile önleme sistemini, bu üçüncü taraf donanımı kullanan oyuncuları tespit etmek ve sonunda askıya almak veya yasaklamak için güncelledi.

App Store müjdeyi verdi: Retro oyun konsolları iPhone'lara geliyor... App Store müjdeyi verdi: Retro oyun konsolları iPhone'lara geliyor...

call of duty (1)

Richochet ekibi bir blogda "Bu cihazlar, PC ve konsoldaki denetleyiciler için bir geçit görevi görüyor ve uygunsuz veya kötü niyetli kullanıldığında, bir oyuncuya silah geri tepmesini azaltmak veya ortadan kaldırmak gibi haksız bir oyun avantajı elde etme yeteneği sağlayabilir" diye açıkladı.

Ricochet hile önleme sistemi, bu gibi donanımları kullandığını tespit etmesi durumunda hilecilere başlangıçta bir uyarı gösterecektir. Richochet ekibi, "Bu cihazların sürekli olarak uygunsuz kullanımı, Güvenlik ve Uygulama Politikamıza göre ek uyarılara, azaltma önlemlerinin uygulanmasına, hesabın veya özelliğin askıya alınmasına veya rahatsız edici hesabın Call of Duty oyunlarında yasaklanmasına yol açabilir" dedi.

call of duty (1)-1

Activision'ın yeni atılımı, Ubisoft'un XIM veya benzeri cihazları kullanarak denetleyici girişlerini taklit etmek için hile yapan Rainbow Six Siege hilecilerinin üzerine gideceğini açıklamasından sadece haftalar sonra geldi. 

Editör: Enes Sapmaz