Bruce  Willis'a demans teşhisi konulduğunu, şu anda evli olduğu Emma Heming, eski eşi Demi Moore ve her iki evliliğinden dünyaya gelen beş kızı sosyal medyadan duyurdu.

Açıklamada, 67 yaşındaki Willis'e frontotemporal demans (FTD) teşhisi konulduğu belirtildi. Herhangi bir tedavisi olmayan bu hastalığın üzüntüsünü yaşadıklarını fakat en azından kesin bir teşhis konulmasının az da olsa iç rahatlatıcı olduğu notu bu paylaşımda yer aldı. 

Demans hastalığı nedeniyle Bruce Willis iletişim kurma yeteneğini önemli ölçüde kaybedecek. 

16767466357058

ABD'de gökyüzünden düşen ateş topları şaşkınlık yarattı: Peki bunlar da neyin nesi? ABD'de gökyüzünden düşen ateş topları şaşkınlık yarattı: Peki bunlar da neyin nesi?

Yapılan açıklama şöyle:

"Bruce'un durumu ilerledi ve artık daha belirli bir teşhisimiz var. Frontotemporal Demans (FTD). Maalesef iletişim kurma konusundaki zorluklar Bruce'un hastalığının belirtilerinden sadece bir tanesi. Bu acı verici olsa da kesin bir teşhis konulması rahatlatıcı."

Frontotemporal demans (FTD) hastalığı nedir?

Frontotemporal Demans; genel olarak kişilik, davranış ve dil ile ilgili alanların yer aldığı beynin ön ve temporal loblarındaki sinir hücrelerinin parçalanması (dejenerasyonu) sonucu oluşan bir hastalık grubudur.

Bu hastalığın henüz bir tedavisi yok.