Meta, yapay zeka destekli yeni kamera-kulaklıklığı üzerinde çalışıyor! Meta, yapay zeka destekli yeni kamera-kulaklıklığı üzerinde çalışıyor!

Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde büyük yıkımlara neden olan depremler ardından Borsa İstanbul'un kapatıldığı duyurulmuştu, ancak bugün saat 10.00 itibariyle Borsa İstanbul'a erişim yeniden açıldı. İşte detaylar...

Depremin iki gün arkasından 8 Şubat'ta kapatılan Borsa İstanbul, 15 Şubat saat 10.00 itibariyle yeniden kullanıcıların erişimine açıldı ve işlemler başladı.

borsa istanbul

Pay Piyasası ile Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası bünyesindeki Pay ve Endeks Türev Pazarlarında emtialar hariç tutulmak üzere Pay Piyasasında açılış seansı uygulanan tüm piyasa araçlarında ve VİOP’ta işlem gören tüm sözleşmelerde, açılış seansında emir iptali, fiyat kötüleştirme ve miktar azaltımına bir süre izin verilmeyeceği belirtiliyor.

Yeni değişiklikler ışığında, VİOP ve Pay Piyasası seans sonu saatlerinin uygunlaştırma amacı ile VİOP’ta işlem gören tüm vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerinin seans sonu 5 dakika kısaltılacak ve tam iş günlerinde 18.10, yarım iş günlerinde ise 12.40 olarak belirlenecek.

Editör: Enes Sapmaz