İlk olarak Güney Florida merkezli WZPP Radio tarafından bildirilen habere göre Bob Marley'in torunu, Joseph Mersa Marley, Rolling Stone'da bir araba ölü bulundu.  Ancak haberler üzerine hala bir resmi ölüm nedeni öne belirtilmedi.

joseph marley (1)-2

Joseph Marley, Burn It Down parçasıyla kendini tüm dünyaya tanıtmayı başarmıştı

Bir reggae müzisyeni olarak ailesinin izinden giden Jo, Bob Marley'in oğlu olan Stephen Marley'in oğluydu. Jo, müzik kariyerine 2014 yılında "Comfortable" albümü ile giriş yaparken, 2021'de son olarak "Eternal" albümünü çıkarmıştı.

Ayrıca reggae grubu Morgan Heritage'ın 2015 albümü 'Strictly Roots'ta da performans sergileyen Jo Marley, 2016'daki 'Burn It Down' şarkısıyla tüm dünyaya kendini tanıtmayı başarmıştı.

joseph marley (1)

Florida kıyılarını tamamen kaplayan yosun bloğu belirsiz nedenlerden kayboldu! Florida kıyılarını tamamen kaplayan yosun bloğu belirsiz nedenlerden kayboldu!

Rahmetli müzisyenin ailesine sosyal medya üzerinden baş sağlığı dilendi ve birçok kullanıcı Jo'nun bu kadar genç yaşta trajik kaybının yasını tuttu.

Sosyal medya üzerinden başsağlığı dilekleri yağdı

Jamaikalı politikacı Mark J. Golding, Jo'nun ölümü hakkında "hiçbir ebeveynin karşılaşmaması gereken yıkıcı bir darbe" olduğunu söyleyerek ve Marley ailesine taziyelerini sunarak yetenekli genç reggae sanatçısına saygılarını sundu.

Joseph Marley'in politikacı arkadaşı Olivia Grange,  ölüm haberini duyunca 'derinden üzüldüğünü' söyledi ve Jamaika'nın bağımsızlığının 60. yılını kutlamak için düzenlenen bir etkinlikte sergilediği performansın anılarını paylaştı. Ayrıca ailesine en iyi dileklerini iletti ve ölümünün "büyük bir kayıp" olduğunu, özellikle de "aile ve arkadaşlarımızla birbirimize olan sevgimizi kutladığımız bu iyi niyet döneminde" haberin gelmesinin üzüntüsünü yaşadığını dile getirdi.

joseph marley (2)

Hayranları da sanatçıya kendi saygılarını sunarken, birçok kişi sosyal medyayı kullanarak Joseph'in ölümünün yasını tuttu ve ailesine en iyi dilekleri diledi.

Bir sosyal medya kullanıcısı trajik ölümünün "Reggae dünyası için büyük bir kayıp" olduğunu söylerken, bir diğer kullanıcı bu ölüm haberinin "çok ani" olduğunu söyledi.

Ayrıca ünlü gazeteci Hopewell Chin'ono, sosyal medyada Jo'nun babası Stephen'a hitaben: "Oğlunuzun ölümüyle ilgili üzücü haberlere çok üzüldüm" 

Chin'ono, "Kendi çocuğunu gömmenin acısını çekmenin" hiçbir ebeveynin yaşamaması gereken bir şey olduğunu söyledi.

Editör: Enes Sapmaz