Şirket, sürücülere ve yolculara ihtiyaç duydukları tüm çevresel tehlikeleri gözlerini yoldan ayırmak zorunda kalmadan aktarmayı sağlayan bir baş üstü panoramik ekran üzerinde çalışmaya başladı.

Sürücü koltuğunda panoramik görüş ekranına göz atarak, hız, süre ve çalınan şarkı gibi seçeneklerde ne görmek istediğinizi seçebileceksiniz. Bu ekran, bilgileri karanlık bir arka planda net bir şekilde görüntülemek için parlak, canlı ışıklar kullanacağı söylendi.

Tesla açığını bulan kullanıcılar, arabalarını bedavaya otopilot olarak kullanıyor! Tesla açığını bulan kullanıcılar, arabalarını bedavaya otopilot olarak kullanıyor!

bmw

CES 2023'te i Vision Dee konseptini duyuran BMW, ilk kez yeni bir baş üstü ekrandan bahsetmişti. i Vision Dee'de gösterilen diğer özelliklerden herhangi birinin yakında üretime girip girmeyeceği henüz bilinmiyor. Bu tarz sürücü deneyimini değiştiren yenilikler BMW'nin "insan ve makine arasında doğal ve duygusal bir ilişki geliştirdiğine" değineceği bahsedildi.

Panoramik görüş ekranı, 2025'ten itibaren BMW'nin akülü ve e-motorlu araç yelpazesi olan ilk NEUE KLASSE (Yeni Sınıf) modellerinde kullanıma sunulmaya başlayacak. BMW'ye göre, BMW iDrive'ın ek özellikleri NEUE KLASSE'ye dahil edilecek. Ancak, daha fazlasını öğrenmek için muhtemelen bu Eylül ayında Münih'te düzenlenecek IAA Mobility 2023'e kadar beklememiz gerekecek gibi gözüküyor.

Editör: Enes Sapmaz