Blizzard'ın Çinli yayıncı ortağı NetEase ile işbirliği içinde yapılan oyun, finansman koşullarıyla ilgili bir anlaşmazlılığın ardından oyun projesini duraklatma kararı alındı. Ayrıca oyun, Blizzard'ın World of Warcraft'ın yeni yapımı olarak üç yıl boyunca geliştirme sürecinde olduğu belirtiliyor.

world of warcraft mobil oyunu (1)

World of Warcraft'ın iptal edilen MMORPG oyunu: Neptune

Bloomberg'in paylaştığı bilgilere göre, World of Warcraft mobil oyunu “Neptune” olarak adlandırıldı ve MMORPG'nin mobil bir yan ürünü olacaktı. Bu iptal, Blizzard'ın platform için orijinal oyunlar geliştirerek mobil pazara uyumlu bir hamle yapmasının ardından geldi. Ayrıca Mayıs ayında geliştirici Blizzard, bir diğer oyunu olan Warcraft Arclight Rumble'ı "mobil aksiyon strateji oyunu" olarak mobil kullanıcılara duyurmuştu ve Haziran ayında şüpheli para kazanma modeli üzerine hala popülaritesini kaybetmeyen Diablo Immortal'ı geçen aylarda piyasaya sürdü.

world of warcraft mobil oyunu (2)

Blizzard ve NetEase 2008'den beri ortak olarak çalışma yürütüyordu, ta ki bu güne kadar. Hatta şirket, Diablo Immortal oyununu NetEase ortaklığında geliştirdi. 

Warcraft Rumble

Blizzard oynaması ücretsiz bir strateji oyunu olan Warcraft Arclight Rumble'ın geçtiğimiz aylarda fragmanını yayınladı.

Google Play açıklamasında, oyuncuların beş ayrı ordu ve ırklardan oluşan takımlar kurulabileceği belirtiliyor. Bu ordu ve ırklar şu şekilde: AllianceHordeBeast, Undead ve Blackrock. Oyuncular, tek oyunculu oyun modu veya çok oyunculu PvP modu ile istediklerini oynama seçenek arasında seçim gerçekleştirebilecek. Ayrıca Arclight RumbleConquestDungeonsRaids ve Co-Op dahil olmak üzere birden fazla oyun modu içerecek. Oyun, yeni becerilerin kilidini açıp ve karakterlerin özelliğini yükseltmenizi sağlayacak toplamda 60'tan fazla minik Warcraft karakteri içerecek.

GAMEON 2022 PUBG: BATTLEGROUNDS Ağustos Turnuvası - Nasıl kayıt olunur? Turnuva detayları GAMEON 2022 PUBG: BATTLEGROUNDS Ağustos Turnuvası - Nasıl kayıt olunur? Turnuva detayları

Değerli düşüncelerinizi biz Megabayt ekibiyle yorumlarda paylaşabilirsiniz.