Türkiye'nin ilk akıllı otomobili, hatta 'akıllı cihazı' olarak tanıtılan Togg C-SUV, 29 Ekim'de gerçekleştirilen törende üretim bandından indi. Tamamen elektrikli olan ve birçok akıllı özelliği bünyesinde barındıracak olan yerli otomobil Togg için birçok insan bekleyişe geçti. Bu bekleyiş, ikinci el alım satım sitelerine de yansımış durumda.

togg-2-el-piyasasi-1

Türkiye'nin ünlü ikinci el alım satım sitelerinde birçok insan otomobilini 'Togg alacağım için' başlığıyla satışa çıkarmış durumda. 2023'ün Şubat ayında ön siparişleri açılacak ve fiyatı belli olacak Togg C-SUV için insanlar şimdiden hazırlık yapmaya başladı.

791f8e315583a23ee63170a43aa66bb4a5f72560

Aracın fiyatı ile ilgili henüz bilgi paylaşılmamış olsa da, piyasa şartlarında göre rekabetçi bir fiyat geleceği belirtilmişti. Henüz fiyatı belli olmasa da insanlar şimdiden araçlarını satışa çıkardı. Tabiii bu ilan başlıkları, satıcı tarafından bir satış stratejisi olarak da böyle seçilmiş olabilir ancak Togg'un ikinci el piyasasında şimdiden etki ettiği bir gerçek gibi duruyor.

Tesla açığını bulan kullanıcılar, arabalarını bedavaya otopilot olarak kullanıyor! Tesla açığını bulan kullanıcılar, arabalarını bedavaya otopilot olarak kullanıyor!

togg-ilanlar

Togg'un çıkış tarihi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Togg'un C-SUV modelinin 2023 yılının ilk çeyreğinin sonunda satışa çıkacağını açıkladı.  Togg'un siparişleri 2023 Şubat ayında ön sipariş olarak başlayacak.

Togg'un fiyatı ne kadar olacak

Togg'un fiyatı konusunda ise çıkış döneminde 'rekabetçi' olacak şekilde belirlenecek. Erdoğan, Togg'un fiyatının 2023 Şubat ayında belli olacağını belirtti.

OGG fiyatı ile ilgili sorulan sorulara yanıt veren TOGG CEO'su Gürcan Karaka şunları söyledi:

"Günümüz dünyasında hiçbir şirket 5 ay sonrası için fiyat açıklamaz. 1. çeyreğin sonunda trafiğe çıkacağımız için ona göre planlıyoruz."

Togg'un renkleri belli oldu: Peki bu renkler ne anlama geliyor? Foto Galeri: Togg'un renkleri belli oldu: Peki bu renkler ne anlama geliyor?

Editör: Burak Karahan