Kendra Gail Licari isimi kadın, 1 yıl süren araştırmanın sonucunda siber zorbalık nedeniyle suçlanıyor. 

Tacizin kurbanları Licari'nin kızı ve kızının o sırada görüştüğü erkekti, bu nedenle Licari, bunun arkasında kimin olabileceğini bulmak için çocuğun annesi ve okul yetkilileriyle birlikte hareket etti. Licari'nin kızı bu olayı ilk kez Aralık ayında anlatsa da,  İlçe Savcısı David Barberi, mesajların 2021'in başlarında başladığını söyledi.

Kaldırımları yürünemeyecek hale getiren scooter'lar için yeni karar! Kaldırımları yürünemeyecek hale getiren scooter'lar için yeni karar!

Olaya FBI'ın Siber Suçlar bölümü bile dahil oldu. Federaller  mesajları göndermek için kullanılan IP adreslerini tespit etti ve bunların Licari ile bağlantılı olduğunu fark etti. Barberi, annenin konumunu gizlemek için sanal özel ağlar (VPN'ler) kullanmakla suçlandığını açıkladı ve hatta mesajların diğer gençlerin bulunduğu alanlardan geliyormuş gibi görünmesini sağladı.

Mesajların başka bir gençten geliyormuş gibi görünmesini sağlamak için argo ve kısaltmalar kullandı. Savcılık, 349 sayfalık taciz edici metin ve sosyal medya mesajlarını ortaya koydu. 

kendra-licari-1

Licari isimli 42 yaşındaki anne, suçlamalar karşısında suçunu itiraf etti ancak neden kızına siber zorbalık yaptığı belirsizliğini koruyor.

42 yaşındaki anne, iki kez reşit olmayan birini takip etmek, iki kez bilgisayar kullanarak suç işlemek ve bir kez de adaleti engellemekle suçlandı. 

Licari, mahkemeye çıkarılmasının ardından 5.000 dolarlık bir kefaletle serbest bırakıldı. Bir suç işlemek için bilgisayar kullanmak 10 yıllık bir suç olduğundan, reşit olmayan birini takip etmek ve adaleti engellemenin her ikisi de beş yıllık suçlar olduğundan, yıllarca hapis cezasına çarptırılabilir. 

Licari'nin 29 Aralık'ta kendisini yargılamaya yeterli delil olup olmadığını belirleyecek bir duruşmaya çıkması planlanıyor.

Editör: Burak Karahan