90'ların ve 2010'lara kadar olan dönemin vazgeçilmez müzik oynatıcısı Winamp, artık yeni bir atılım yapmak için kolları sıvası.

O efsane görünümü aklımıza gelen Winamp, yeni bir tasarıma geçiyor ve mobil cihazlar için kullanıcılara sunulmaya hazırlanıyor.

Grok, yeni güncellemeyle kodlama özelliği alıyor! Grok, yeni güncellemeyle kodlama özelliği alıyor!

Winamp yeni görünümüyle mobilde

Llama Group adlı şirkete ait olan Winamp, klasik görünümüyle pek de benzemeyen yeni çevrimiçi bir müzik uygulaması olarak geri dönüyor. Spotify veya Apple Music'inkine benzer bir sisteme sahip olacak uyuglamada tüm şarkı kitaplığına erişmek için hizmete abone olmak yerine, istediğiniz sanatçılara ayrı ayrı abone olabilecek ve onları bu şekilde destekleyebileceksiniz.

desktop-player-3-1440x788

Henüz çok büyük olmayan bir kitaplığa sahip olan Winamp, Patreon ve Spotify karışımı yapısıyla sevdiğiniz grupları desteklemenize olanak sağlayacak. Uygulamada mevcut sanatçılar, hepsinin katalogları ayda 1 dolarlık bir ödeme ile ulaşılabilen bir grup bağımsız Avrupalı ​​ve Vietnamlı grup ve şarkıcılardan ibaret.

Şimdilik sadece bağımsız müzisyenleri içeren uygulama muhutemelen ileride yerel müzik desteği de ekleyecektir. Böylece cihazınıza indiridğiniz müzikleri de dinleyebileceksiniz. Ayrıca zamanla diğer müzik hizmetlerine bağlantı hizmeti de gelecektir. 

Bu yılın üçüncü çeyreğinde çıkacak uygulamayı beklerken Winamp'ın Windows sürümünü buraya tıklayarak da deneyebilirsiniz.

Editör: Burak Karahan