Kripto para borsası Binance, blockchain ve Web 3.0 konusunda çalışmalarına bir eğitim programıyla devam ediyor. Binance bu bağlamda Türkiye'deki üniversite öğrencileri için oldukça önemli bir etkinlik düzenliyor. Bu etkinlik kapsamında öğrencilere eğitim verilecek. Binance'ın düzenleyeceği eğitim programının adı ise 'Kripto 101'.

500 dolar ödül ve sertifika

Kripto paraların son yıllardaki yükselişi ve artık hayatımızın içine girmesiyle birçok insan blockchain teknolojilerine ilgi gösteriyor. Kripto para borsaları arasında en popülerlerinden biri olan Binance da bu kapsamda insanları bilinçlendirmek için eğitimler düzenliyor.

Binance'nin kurucusu yargı karşısına çıktı! Bu sefer paçayı kurtaramadı... Binance'nin kurucusu yargı karşısına çıktı! Bu sefer paçayı kurtaramadı...

Üniversite öğrencileri için, Binance tarafından ‘Kripto 101’ adlı bir eğitim düzenleniyor. Türkiye'de yaşayan üniversite öğrencilerinin ücretsiz olarak katılabileceği Kripto 101 eğitim kapsamında öğrencilere finansal okuyazarlık eğitimi verilecek. Hatta eğitim sonunda sorulan sorulara doğru cevap veren 50 kişi 500 dolar değerinde BUSD kripto parayı paylaşacak. BUSD, Binance'ın piyasaya sürdüğü ve sabit olarak 1 dolar değerinde olan bir stabil coin.

binance-türkiye-ücretsiz-webinar-kripto-101-1130x650

Binance Kripto 101 eğitimine nasıl kayıt olunur? Ne zaman başlıyor?

Binance'ın eğitimi 7 Ekim saat 19.00'da başlayacak. Eğitim sırasında  kripto para, blockchain ve Web 3.0 gibi geleceğin teknolojileri hakkında eğitim sunulacak. Ayrıca eğitimde Türkiye'deki kripto para fenomenleri de bulunacak.

Binance Türkiye’nin YouTube kanalından ve Binance Live’dan canlı yayınlanacak eğitimde, kayıt yaptıran öğrenciler finansal okuryazarlık sertifikası kazanacak. 

Sınava girmek, sorulara yanıt vermek, sertifikaya sahip olmak ve ödül 500 doları kazanabilmek için Binance Live kullanmanız gerekiyor.Ayrıca ödülü kazanmak için de daha öncesinden Binance hesabınızın olması ve doğrulama işlemlerin de tamamlamış olmanız gerekiyor.

Soruları cevaplayabilmek için  Binance hesabınıza kayıt olurken kullandığınız mail adresi ve şifreniz ile Binance Live’ a giriş yapmalısınız ve  Binance hesabınızda kimlik doğrulaması aşamalarını tamamlamış olmalısınız. YouTube üzerinden Binance TR kanalından yayını takip edenler ise yayın sırasında açıklama kısmında bulunacak olan google formdaki quiz sorularının hepsine doğru cevap veren ilk 3 kişi Binance Kupası kazanacak.

Binance Kripto 101 eğitimne kayıt olmak ve detaylı bilgi alabilmek için buraya tıklayabilirsiniz

Editör: Burak Karahan