Mücrosoft'un kurucusu ve aynı zamanda 103 milyar dolarlık serveti ile Dünyanın en zengin 7. İnsanı olan Bill Gates, şaşırtıcı bir açıklamada bulundu.

fdf

Milyarder isim, 1.7 trilyon dolar değerindeki Microsoft dahil tüm mal varlığını satacağını açıkladı. Bill Gates, eski karısıyla yürüttüğü hayır işi vakfının (Bill & Melinda Gates Vakfı) bütçesini artırmak ve daha büyük çaplı projeler yapmak için sahip olduğu her şeyi tek tek satacağını söyledi. Fakat ABD’den yüz binlerce dönüm tarım arazisi aldığı ortaya çıktı. 

Hayır işi vakfı için yalnızca şirketleri değil, yatırım amacıyla satın alınan bu evleri ve arsaların da satılacağını söyledi. Ayrıca satışta elde ettiği paraları vakfa aktaracağını belirtti. 

Şu anda dünyanın en zengin 7. insanıyken, tüm mal varlığını sattığı için yakında adının tüm listerden silineceğine ve tüm mal varlığının vakfa ait olacağını söyledi. 
Bundan sonra Bill Gates,  eski eşi ile birlikte vakfın başında geçecek. Vakfın mirasını kimseye bırakılmayacağını belirten Gates, bir süre daha bu parayı kontrol edebilecek olsa da gerçek anlamda ona ait olmayacak.

Mozilla'ya yapay zeka sohbet botu geliyor! Mozilla'ya yapay zeka sohbet botu geliyor!

Microsoft ve diğer şirketlerin satışına bakılırsa henüz konuyla ilgili  resmi bir adım atılmadı. Ancak Gates’in birkaç yıl içerisinde parçalar halinde hisselerini satarak şirketten tamamen ayrılması bekleniyor.