Belgelere göre, Doom serisine yeni bir giriş olan "Doom Year Zero" adlı bir oyunun bu mali yıl içinde çıkması planlanıyor. Ayrıca, 2024 mali yılında piyasaya sürülmesi hedeflenen bir diğer oyun ise "Dishonored 3." Bu haber, Dishonored serisi hayranlarını heyecanlandıracak türden.

Bethesda'nın bu oyunları henüz resmi olarak duyurmadığını unutmamak önemli. Bu nedenle, bu projelerin geliştiricinin orijinal planlarına göre mi piyasaya sürüleceği veya hala geliştirme aşamasında olup olmadığı belirsizliğini koruyor.

Belgeler aynı zamanda, Ghostwire: Tokyo adlı paranormal macera oyununun devamının da bu dönemde yayınlanmayı hedeflediğini gösteriyor. Ayrıca, 2024 Mali Yılı yol haritası, Fallout 3 Remaster ve ismi açıklanmayan bir lisanslı IP oyununu içeriyor. Oblivion Remaster ise 2022 Mali Yılı için planlanmıştı, ancak hala piyasaya sürülmedi.

Homeworld 3'ten üzücü haber! Homeworld 3'ten üzücü haber!

Ayrıca, Microsoft'un oyun endüstrisindeki büyümesine dair ilginç bir ayrıntı da bu sızdırılan belgeler arasında bulunuyor. Microsoft Gaming Şefi Phil Spencer'ın, Nintendo'yu satın almak istediğine dair bir mektubun sızdırılan belgeler arasında olduğu ifade ediliyor. Ayrıca, Bethesda'nın ana şirketi Zenimax'ı satın almak için yapılan görüşmelere de dair bilgilere yer veriliyor. Hatırlatmak gerekirse, Bethesda, düzenleyicilerin satın alma işlemini onaylamasının ardından 2021'de resmi olarak Xbox'ın bir parçası haline gelmişti.

Son olarak, Microsoft'un Activision Blizzard'ı satın almayı planladığını açıkladığı ancak düzenleyicilerin endişeleri nedeniyle karşı çıktığı geçmişteki bir anlaşmaya da bu belgelerde değiniliyor. Bu anlaşmanın geleceği hala belirsizliğini koruyor.

Editör: Enes Sapmaz