Instagram kaybolan mesaj modu nasıl açılır? (2022) Instagram kaybolan mesaj modu nasıl açılır? (2022)
Uzun zamandır neredeyse tamamen ayı arayüzle kullandığımız YouTube'a yeni bir güncelleme geldi. Yeni gelen arayüz değişikliği tüm kullanıcılara sunuldu ancak geri dönüşler pek de umulduğu gibi olumlu olmadı diyebiliriz. Peki YouTube arayüzünde neler değişti? Neden beğenilmedi? Eski YouTube arayüzüne nasıl geçeriz? İşte detaylar... Son dönemde arayüz değişikliğine giden büyük sosyal medya platformlarına bir yenisi daha eklendi ve YouTube, yeni arayüz değişikliklerini tüm kullanıcılar için sundu. YouTube oldukça sade ve anlaşılabilir arayüzüyle oldukça beğenilen bir platformken, son güncellemesiyle geniş ekran kullanan kullanıcılar için de deneyim artırılmaya çalışılmış. Özellikle yorum bölümünde yapılan değişiklikle, yorumların daha görünür ve göz önünde olması sağlanmaya çalışılmış.

Yeni arayüz güncellemesi

Test kullanıcıları tarafından denenen yeni arayüz, tüm kullanıcılara sunuldu. Video izlediğimiz sayfada yapılan değişiklik ile videonun altındaki açıklama ve yorum kısımları yan yana getirildi. Sadece video sayfalarında gösterilen (Ana sayfa, Keşfet ya da Shorts gibi kısımlarda değişiklik yok) bu yeni arayüz geniş ekran kullanan kullanıcıların tek akranda daha fazla bilgi alması yönünde yapıldı. Fakat arayüz genel anlamda pek olumlu eleştiriler almadı. Aşağıda yapılan değişikliği görebilirsiniz: Yapılan bu değişiklik sonrası açıklama alanı ve yorumlar kısmının dar bir alana sıkıştırılması kullanıcılar tarafından beğenilmedi. Ayrıca yeni yorum kutucuğuna tıkladığımızda yorumlar kısmı ekranın sağ tarafına yerleşiyor. Aslında YouTube canlı yayınlarındaki chat kısmı bir yorum kısmına dönüşüyor diyebiliriz. Onu da aşağıdan inceleyebilirsiniz: Abone Ol butonu ise sol tarafta video başlığı ve açıklama kısmının alt tarafına alınmış durumda: Tüm bu değişikler sonrasında yapılan yorumlar ise pek olumlu değil. Kullanıcılar, YouTube'un yeni tasarımını pek beğenmedi ve bunu eski haline getirmek için arayışa başladı bile. Ve bu mümkün.

YouTube tasarımı eski haline nasıl getirilir?

YouTube'un yeni arayzünden kurtulmak ve eksi haline dönmek için Google Chrome tarayıcınıza yükleyeceğiniz bir eklenti mevcut. YouTube Redux adı verilen bu eklenti, Google Chrome web mağazasından indirilebilecek ücretsiz bir eklenti. YouTubeR Redux ile aşağıdaki gibi YouTube'u eski arayüzüne döndürebilirsiniz: YouTube Redux nasıl yüklenir ve YouTube arayüzü eski haline döndürülür? 1. İlk önce buraya tıklayarak Google Chrome web mağazasında yer alan YouTube Redux eklentisini  Chrome ya da Opera tarayıcınıza kurmanız gerekli. 2. Açılan pencerede "Eklenti Ekle" butonuna tıklayın ve eklentinin yüklenmesini bekleyin. 3. Tarayıcınızı kapatıp açın ve YouTube'u eski arayüzle kullanmaya başlayabilirsiniz.