13 yaşındaki Harley Bennett, Gloucestershire, Cirencester'da bir metroya atılan Elf Bar marka elektronik sigarayı ayağıyla 'bir kola kutusu edasıyla' ezmeye çalıştı. Ardından genç çocuk, 10 santimetrelik e-sigaranın spor ayakkabısını delip ayağına girmesi sonucunda ıstırap içinde yere yığıldı. 34 yaşındaki annesi Samantha Robinson, Harley'in arkadaşlarından telefon çağrısı almasının ardından sonra çocuğunu Gloucester Kraliyet Hastanesi'nin acil servisine götürdü.

Çocuk, ayağından iki saatlik bir ameliyat geçirdi ve operasyonun ardından ertesi gün deri nakli ameliyatı olmaya zorlandı. Talihsiz çocuğun annesi Samantha, "Olay olduktan iki hafta sonra, cerrah enfeksiyon kapma ihtimalinin yüksek olduğunu ve ayağını kaybetme ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Beni en çok korkutan da buydu," dedi.

"Korkmuş ve midem çok bulanmıştı. Kendimden çok Harley için, onun tepkisinden ve onun nasıl olduğundan korkuyordum."

Görevli cerrah, Harley'in kırık topuk kemiğindeki enfeksiyon sonucu ayağını kaybetme ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

elfbar (2)

Samantha, "Gerçekten şok ediciydi. Kendimi hasta hissettim, korkmuştum, neler olup bittiğini bilmiyordum," dedi.

"Hastane daha önce böyle bir olayla karşılaşmamışlardı. Bunu ilk kez görüyorlardı. Onlar için de çok şok edici olmuş olmalı. Tüm hemşireler elimdeki fotoğraflara bakmak istediler çünkü çok şaşırmışlardı." Puf (elektronik siigara) çubuğunun boyutu ve genişliği, ayağın büyük bir kısmına girmişti ve topuk kemiğinin tepesine sıkışarak kırmıştı.  Ayağından temiz bir et parçası koparmış."

Olaydan dokuz hafta sonra hala olayın şaşkınlığını yaşayan ebeveyn oğlunun bandajlarını her gün değiştirip temizlemek zorunda kaldı ve yarasını kontrol ettirmek için birkaç günde bir Harley'i hastaneye götürdü.

elfbar (1)-1

NASA'nın uzay araştırmalarında kullandığı bu materyalle çanta yaptılar! NASA'nın uzay araştırmalarında kullandığı bu materyalle çanta yaptılar!

Harley'in 56 yaşındaki büyükannesi Andrea Keen şunları söyledi: "Harley 200 sterlinlik, tabanı gerçekten kalın olan ayakkabılarını giyiyordu. Çorabın içinden etinden kemiğine kadar geçmiş. Oldukça şok edici."

"İnsanlar elektronik sigaraları düzgün bir şekilde atmayı öğrenmeli. Dokuz hafta oldu ve ayağını kaybedebileceği söylendikten sonra tahmin edebilirsiniz. Yaşanan bu olay çok kötüydü. O sadece 13 yaşında."

Harley ise başına gelen olaylar hakkında şunları söyledi: "Düşünmüyordum. Sadece nasıl açıklayacağımı bilmiyorum. Sadece üzerine bastım. Doğruca ayağıma girdi. Çok acı vericiydi."

"İyileşme süreci çok stresliydi. Doktorun ayağımı kaybedebileceğimi söylediği an benim için çok ama çok stresliydi. Acı durumu şuanda daha iyi..."

Editör: Enes Sapmaz