Kısa süre önce vizyona giren Avatar 2, tıpkı ilk film gibi önemli bir başarı elde etmiş durumda. Serinin bir sonraki filmi için James Cameron şimdiden planlarını anlattı.

Avatar 3'te izleyiciler, Pandora'nın farklı kültürlerini görecekler. 'Ash people' (Kül halkı) olarak adlandırılan bir Na'vi ateş kabilesini Avatar 3'te yakından tanıyacağız. Cameron, hayranlara Pandora'nın henüz görmediğimiz çok daha karanlık bir tarafını göstereceklerini açıkladı ve "Daha önce gösterdiklerimden farklı kültürleri keşfetmek istiyorum" dedi.

James Cameron, ateşin 'Kül halkı' tarafından temsil edileceğini ve Na'vi türünü başka bir açıdan göstereceğini belirtti. Şimdiye kadar Na'vi halkının sadece iyi yaraflarını gösterdiğini belirten Cameron, "İlk filmlerde çok olumsuz insan örnekleri ve çok olumlu Na'vi örnekleri var. Avatar 3'te tam tersini yapacağız. Ana karakterlerin hikayesine devam ederken yeni dünyalar da keşfedeceğiz. İlk iki filmden daha da iyi olacak." dedi

İlk iki filmi bir başlangıç yemeğine benzeten ve hikayeye giriş olduğunu söyleyen yönetmen, ana yemeğin yeni filmlerde sunulacağını söyledi. Ayrıca üçüncü film için çok beklememize de gerek yok çünkü James Cameron, Avatar 3'ün çekimlerini çoktan bitirdi. Film, olması gereken yere ulaşmak için önemli miktarda CGI gerektiriyor. Bu yüzden çok erken gelmesini de beklemeyin.

Avatar 3, 20 Aralık 2024'te vizyona girecek

avatar-3-ates-kabilesi

Serinin 5 filmden oluşacağı ve sonunda Na'vilerin Dünya'ya gelip insanların ne kadar kötü olduğunu görecekler. Yapımcı Jon Landau olay örgüsünün ayrıntılarını Gizmodo'ya açıkladı ve gerçekten heyecanlanmamızı sağladı:

"Avatar 5'te hikayenin Dünya'ya gittiğimiz bir bölümü var. Ve oraya gidip insanların gözlerini, Neytiri'nin gözlerini açarak Dünya'da var olan şeylere yoğunlaşacağız."

Serinin Pandora'ya dokunan şeytani organizasyonuna atıfta bulunarak, "Dünya yalnızca onlar tarafından temsil edilmiyor." dedi ve ekledi: "Tıpkı hayatta yaptığın seçimlerle tanımlandığın gibi, tüm insanlar kötü değildir. Tüm Na'viler iyi değildir. Ve burada, Dünya'da durum böyle."

Lovecraft balıkçılık oyunu film oluyor! Lovecraft balıkçılık oyunu film oluyor!

Avatar 3'ün 20 Aralık 2024'te vizyona girmesi planlanıyor.

Editör: Burak Karahan