Geliyor gelmekte olan: Apple'ın yeni çiplerinin eli kulağında Geliyor gelmekte olan: Apple'ın yeni çiplerinin eli kulağında

Asus'un yeni oyuncu bilgisayarı ROG Strix G35CA, en yeni 13. nesil Intel Core işlemcilerin yanı sıra, NVIDIA GeForce RTX 3090'a kadar grafik kartı, en yeni Intel yonga seti Z790 - DDR5, PCI Express (PCIe) 4.0 ve WiFi 6E desteğine sahip sağlam platformuyla kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Asus, oyuncular için özel olarak tasarladığı, "dünyanın en güçlü ve çok yönlü oyun dizüstü bilgisayar modellerinden oluşan" ROG (Republic of Gamers) serisinin yeni üyesini tanıttı. En yüksek oyun performansı düşünülerek tasarlanan cihaz, Intel Raptor Lake mimarisine dayanan 24 çekirdekli ve 32 iş parçacıklı Intel Core i9-13900KF işlemci ile donatıldı. Enerji verimliliğinden ödün vermeden yüksek performansı korumak için görevleri çekirdekler arasında akıllıca dağıtabilen sistem, en iyi dijital eğlence deneyimi sunmak üzere geliştirildi. 5,8 GHz'e varan maksimum saat hızı, cihazı en iyi donanımı arayan oyuncular için önemli bir seşenek haline getiriyor.

G35CA, daha soğuk havayı gizlice dahili sıvı soğutma sistemine yönlendiren ve en yüksek performans için soğutmayı yükselten genişletilmiş havalandırmalara sahip aerodinamik bir şasiye sahip. Bu sayede rekabetçi espor oyunlarınızda ya da uzun süreli oyun maratonlarında kesintisiz yüksek kare hızları alırsınız.

RTX 3090 Ti'a kadar ekran kartı

Güçlü bir işlemciye sahip cihaz, bilgisayarın amiral gemisi niteliğinde bir grafik kartı ile eşleşiyor. G35CA, üst düzey grafik performansına ihtiyaç duyan kullanıcıları hedef alan Nvidia GeForce RTX 3090 Ti içeriyor. Yüksek performanslı RTX ve Tensor çekirdekleri ile GeForce RTX 3090, oyunlarını yayınlamak isteyen tüm oyuncular için sürükleyici ışın izlemenin yanı sıra ultra verimli video kodlamayı destekleyecek şekilde donatıldı. 24 GB'lık ultra yüksek hızlı video bellek teknolojisi GDDR6X sayesinde ise oyuncular, oyun performansını maksimuma çıkarabiliyor.

KV-G35CA

Yeni nesil donanım değişiklikleri

En yüksek işlemci ve grafik kartlarına sahip olan G35CA, diğer kritik sistem bileşenlerini de ihmal etmedi. 64 GB'a kadar yüksek hızlı 4800 MHz DDR5 belleği destekleyen G35CA, en yoğun çoklu görevler veya içerik oluşturma projelerinin bile hiç zorlanmadan üstesinden gelebiliyor. 1 TB'a kadar önyükleme SSD'si ve iki adede kadar 2 TB sabit disk sürücüsü sayesinde, geniş koleksiyona sahip oyuncular her oyunu indirme ve her an oynayabilme fırsatı buluyor. PCIe 4.0 desteği, GeForce RTX 3090'ın tam bant genişliğini ve PCIe 3.0 aygıtları için tam geriye dönük uyumluluk ile ek PCIe 4.0 eklenti kartlarının kilidini açar.

G35CA, ayrıca yepyeni bir kablosuz bandın kilidini açarak en son standart WiFi 6E’yi de destekliyor.

Editör: Burak Karahan