2022 yılının Eylül ayında iPhone 14 serisini piyasaya süren Apple, iddialara göre, serinin 6,7 inçlik iPhone 14 Plus modeliyle ilgili bir satış performansı konusunda ciddi endişe içinde. Bu endişelerden dolayı da şirket, yeni iPhone serisini kurtaracak yeni yeni yollar aramaya başladı.

Apple, iPhone 15 serisi için fiyatları biraz daha alta çekebilir

Apple, önümüzdeki sene dünya çapında tanıtmaya hazırlandığı iPhone 15 serisiyle ilgili yeni fiyat stratejileri üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bu yıl piyasaya sürülen iPhone 14 serisiyle istediği satışlara ulaşamayan teknoloji devi, Iphone 15 serisiyle birlikte bazı politika değişikliklerine gideceği söylentileri ortaya çıktı. Bu yeni fiyat politikaları sonucunda, iPhone 15 serisinin fiyatının düşebileceği iddia edildi.

Samsung, Instagram ve Snapchat'le anlaştı! Samsung, Instagram ve Snapchat'le anlaştı!

iphone apple ios (1)-1

İlk bilgilere göre şirket, Pro modelleri ile standart modelleri arasındaki donanım farkını eşitlemeyi düşünüyor. Bu yeni değişiklikler ile iPhone 15 serisinde yer alan modellerin tümünde Dinamik ada çentik ve 48 Megapiksel ana kameranın bulunması yüksek bir ihtimal. Bunların yanı sıra, Apple’ın değişikliğe gideceği bir başka konu ise, fiyatlandırma politikası olabilir. Bir Apple analisti olan Ming-Chi Kuo’nun paylaştığı bilgilere göre şirket, serinin 899 dolardan başlayan Plus modelinin fiyatında ufak bir indirime gitmeyi planlıyor. Bu yeni fiyat değişikliklerinin sonucunda standart iPhone modelinde ufak bir fiyat indirimi görme ihtimali olabilir. Bir başka iddia da ise Apple’ın Plus ve Pro modelleri arasındaki fiyat farkını açmak için farklı atılımlarda bulunabileceği belirtildi. Bu durumda kendi içerisinde uygun fiyat aralağına sahip olan iPhone’lar daha da ucuzlarken, Pro ve Pro Max modelleri aynı fiyat aralığında bulunabilir.

Named-the-cost-of-repair-iPhone-14-iPhone-14-Plus

Iphone, yeni Ultra modelini tanıtacak

iPhone 15 serisinin çıkmasına daha bir sene süre olduğu gerçeği dikkate alındığında şirketin nasıl bir fiyatlandırma politikası izleyeceği konusu hakkında henüz doğrulanmış bir bilgi yok.

Ancak Apple analistinin paylaştığı bir diğer bilgiye göre ise şirket, iPhone 15 Pro Max veya Ultra olarak tanıtılacağı belirtilen yeni modelini öne çıkaracak.

Editör: Enes Sapmaz