Steam'den VR kullanımını kolaylaştıracak yeni atılım! Steam'den VR kullanımını kolaylaştıracak yeni atılım!

2023'ün başında ortaya atılan yenilen bazı iddialarda, Apple'ın yakında çıkacak olan karma gerçeklik setinin harici bir güç kaynağına sahip olacağını yönündeydi. Ayrıca Apple, cihazın aşırı ısınmasından büyük endişe duyuyordu. Ve cihazı daha hafif ve dolayısıyla daha rahat takılabilir hale getirmek istiyordu.

Apple'ın kulaklığı duyurmasının beklendiği WWDC 2023 öncesinde Mark Gurman, giyilebilir cihazın harici pilinden neler beklenebileceği hakkında daha fazla bilgi paylaştı. "Reality Pro" veya "Reality One" olarak adlandırıldığı söylenen cihazın iki bağlantı noktasına sahip olacağını söyleniyor. Gurman'ın açıklamasına bakılırsa, Apple'ın yakın zamanda yeniden piyasaya sürdüğü MagSafe güç bağlantı noktasını anımsatıyor. Birlikte verilen güç kablosu, Apple'ın sanal gerçeklik cihazına manyetik olarak bağlanan yuvarlak bir ucu olduğu yönünde. Bahsi geçen kabloyu taktıktan sonra, yerine kilitlemek için döndürüldüğü söyleniyor.

apple-4

Güç kaynağına gelince, bir iPhone boyutundaki Apple'ın kendi MagSafe pilinden güç alacak. Bildirildiğine göre bileşen, giyilebilir cihazı tek bir şarjla iki saate kadar çalıştıracak.

Editör: Enes Sapmaz