Apple’ın AirPods kulaklıkları oldukça popüler, ancak yüksek fiyatları nedeniyle her kesime hitap edemiyor. Şu anda piyasada 4 farklı AirPods modeli olsa da uygun fiyatlı bir çözüm henüz yok. Apple tam da bu noktada yeni bir AirPods modeliyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Teknoloji analisti Jeff Pu, Apple’ın daha ucuz bir kablosuz kulaklık modeli üzerinde çalıştığını belirtti. Apple’ın uygun fiyatlı kablosuz kulaklık modelinin adının ise AirPods Fite olması bekleniyor.

Araştırmacılar, sessizce iletişim kurabilen gözlükler geliştirdi! Araştırmacılar, sessizce iletişim kurabilen gözlükler geliştirdi!

Daha uygun fiyatlı AirPods

apple-airpods-gen-2_feat

Apple’dan şu anda satın alabileceğiniz en eski kablosuz kulaklık modeli AirPods 2. Nesil’in Türkiye fiyatı 3000 TL. 3. Nesil ise 4200 TL. Daha üst seviye Pro modelde ise fiyat 5400 TL’ye çıkıyor. Fiyatlara baktığımızda uygun fiyatlı kablosuz kulaklıklarla rekabet edebilecek bir model şu an için yok. Apple’da AirPods ailesine daha uygun fiyatlı bir model eklemek istiyor. Şirket AirPods Lite üzerinde çalışıyor ancak bu kulaklığın özellikleri nasıl olacak, şu an için bir bilgi yok.

Daha önce Apple’ın AirPods ile AirPods Pro kulaklıkları arasındaki bir segment için AirPods Pro Fite üzerinde çalıştığı iddia edilmiş fakat zamanla bu iddialar kaybolup gitmişti. Analist Jeff Pu, AirPods’a olan talebin önümüzdeki yıl düşeceğini iddia ediyor. Apple, geçtiğimiz yıl 73 milyon AirPods sattı. Pu, bu rakamın 2023’te 63 milyona düşeceğini söylüyor.

AirPods Pro 2 alınır mı? 2. Nesil AirPods Pro'nun artıları neler? AirPods Pro 2 alınır mı? 2. Nesil AirPods Pro'nun artıları neler?

AirPods Pro'nuzu kullanmayı kolaylaştıracak 5 basit yöntem! AirPods Pro'nuzu kullanmayı kolaylaştıracak 5 basit yöntem!

Editör: Burak Karahan