Apple Watch ile ilgili birçok kez insanların çeşitli şekilde hayatlarını kurtardığı olaylara şahit olduk. Bu kez yaşanan ise biraz daha farklı. Apple Watch sayesinde 12 yaşındaki bir kız çocuğunun kanseri çok erkenden teşhis edildi. 

Dünyanın en küçük VR gözlüğü tanıtıldı! Dünyanın en küçük VR gözlüğü tanıtıldı!

Imani Miles isimli 12 yaşındaki kızın başından geçen olay şöyle gerçekleşti.

Apple Watch sayesinde kızın kanseri teşhis edildi

12 yaşındaki Imani Miles, taktığı Apple Watch, kalp ritmindeki anormallikleri tespit etmesi sonrası uyarılar vermeye başladı. 12 yaşındaki kızın annesi Jessica, bu uyarılarınd devam etmesi sonrasında çocuğunu hastaneye götürdü ve durumu doktorlara anlattı. Yapılan incelemelerin ardından Imani'nin vücudunda çok erken aşamada kanser hücreleri olduğu ortaya çıktı. 12 yaşındaki kızın tedavisine başlandı.

Kısa süre önce 34 yaşındaki bir kadın, Apple Watch'ın kendisine kalp atışlarında önemli bir değişiklik olduğunu bildirmesi sonrası hamile olduğunu öğrenmişti. Daha öncesinde Ağustos ayında ise 70 yaşındaki bir adam, yapılıp kafasını yere sert bir şekilde çarpmasının ardından Apple Watch'ın otomatik acil servisi aramasıyla kurtulmuştu.

Apple, elbette Apple Watch'u insanların hayatını kurtardığı durumları bir reklam aracı olarak da kullanıyor. Şirket bununla ilgili geçtiğimiz aylarda aşağıdaki videoyu yayınlamıştı:

Editör: Burak Karahan