Tama-Kyu isimli Japon oyuncak şirketi 'dünyanın en işe yaramaz akıllı saatini' piyasaya sürdü desek yanlış olmaz. Stone Watch isimli saat, adından da anlaşılacağı gibi bir taş kadar işlevsiz. Hatta taşı bile daha işlevsel kullanabilirsiniz. Bu saatin tek özelliği Apple Watch'a benzemesi.

Saati bile göstermiyor

Stone Watch adımlarınızı saymıyor, nabzınızı ölçmüyor ve diğer birçok özelliğe sahip değil. Hatta saati bile göstermiyor. Stoen Watch'ın tek amacı Apple Watch'a benzemek.

IKEA, iç mekanların hava kirliliğini ölçen bir sensör yaptı! IKEA, iç mekanların hava kirliliğini ölçen bir sensör yaptı!

stone-watch-2-1

Bir statü sembolü haline gelen Apple Watch, birçok insanın almak istediği ancak fiyatıyla cep yakan bir cihaz. Stone Watch ise bileğinizde Apple Watch varmış gibi görünmenizi sağlıyor. Yani aslında silikon kayışa tutturulmuş plastik bir parça sadece. Fiyatı ise 3 dolar.

Bu işe yaramaz saat 5 farklı renk seçeneğiyle satılıyor ve hepsini almak için 15 dolar ödeyebiliyorsunuz. Gösterişi sevenler ve Apple Watch'u varmış gibi görünmek isteyenler için Stone Watch iyi bir tercih...

Editör: Burak Karahan