Xbox kullanıcıları dikkat: Oyun kumandalarınız çöp olabilir! Xbox kullanıcıları dikkat: Oyun kumandalarınız çöp olabilir!

Üçüncü taraf Bluetooth aygıtlar iPhone'larla uyumlu mudur?

Bluetooth bağlantısını kullanarak sadece Bluetooth kulaklıklarla kalmayıp, ayrıca kablosuz klavyeler, hoparlörler, araç kitleri, oyun kumandaları ve Bluetooth bağlantısına sahip diğer cihazları da olmak üzere üçüncü parti aygıtların hepsini iPhone telefonunuz ile kullanabilirsiniz.

iphone airpod  (1)-2

iPhone'lara başka marka Bluetooth kulaklık takılır mı?

iPhone telefonlar için en uygun ve kendi ürünü kulaklık modelleri arasında AirPods bulunsa da, cihazlarınızda sadece Apple’ın markasını taşıyan kulaklıklar kullanmanız gerekmez. Daha uygun fiyatlı ve daha iyi özelliklere sahip bir kullaklık veya iPhone ile uyumlu modeller arasından gönlünüzce bir tercih yapabilirsiniz.

iphone airpod  (1)-1

iPhone'larda çakma Airpod kulaklıklar kullanmak zararlı mıdır?

Sahte veya sertifikasız bir AirPod benzeri aksesuarı kullanırsanız bir çok sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunlar neticesinde, iOS işletim sisteminiz hasar görebilir, Bluetooth kulaklıklarınız çok ısınabilir, telefonunuzda istenmeyen güvenlik problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

iphone airpod  (2)-2

Üçüncü taraf bir Bluetooth kulaklığı veya aygıt iPhone ile nasıl eşleşir?

iPhone, iPad ve Mac'inizi Bluetooth kulaklığınızla eşleyerek müzik dinleyebilir, video izleyebilir, telefon görüşmeleri yapabilir hatta ve hatta, daha fazlasını gerçekleştirebilirsiniz.

  • Ayarlar'ı açın
  • Gizlilik ve Güvenlik'e gidin ve seçenekler arasından Bluetooth özelliğini açın.
  • Bluetooth kulaklarınızı yerinden çıkararak iPhone'unuza yaklaştırın.
  • Aksesuarınızı keşif moduna getirin ve aygıtınızda görünmesini bekleyin.
  • Aksesuarınız ekranda göründüğünde adına dokunarak aksesuarı iOS cihazınızla eşleştirin. (Bu işlemi gerçekleştirken PIN'i veya parola istenebilir.)

Eğer kullanmak istediğiniz Bluetooth aksesuarı iPhone'nunuzda göremiyorsanız, aksesuarınızla birlikte sağlanan yönergelere göz atın ya da aksesuarın üreticisiyle irtibat kurmaya çalışın.

 

Editör: Enes Sapmaz