Yeni hizmet, bulut tabanlı oyun kayıtlarını, çevrimiçi bir puan tablosunu ve oyunları birden fazla cihazdan oynama özelliğini destekleyecek. Antstream Arcade, Mac, PC, Linux, Android TV, Firestick ve Samsung TV'lerde zaten mevcut, ancak bu, bir oyun konsoluna ilk kez geldiğini gösteriyor.

Cyberpunk 2077'yi baştan değiştirecek yeni güncelleme! Cyberpunk 2077'yi baştan değiştirecek yeni güncelleme!

Antstream, orijinal oyunları modlamak için "benzersiz teknolojisini" kullandığını ve şirketin hem yeni hem de geri dönen oyuncular için yeni ufak oyun zorlukları yaratmasına izin verdiğini söylüyor. Örneğin, ana amacın noktaları toplamaktan kaçınmak olduğu değiştirilmiş bir Pac-Man haritası oynayabilirsiniz. Ayrıca oyuncular turnuvalara katılabilir, diğer oyuncularla düello yapabilir veya en yüksek skor için yarışabilecekler.

xbox anstream (2)

Microsoft'un zaten kendi Xbox Cloud Gaming akış hizmeti var ve bu, Android, Windows, Samsung akıllı TV'lerde ve belirli VR kulaklıklarda yerel bir uygulama olarak mevcut. 

Xbox'taki Antstream Arcade, bugünden itibaren Xbox mağazasında ön siparişe açılacak. Fiyatlandırma yıllık 30 dolardan başlayacak ve bir kerelik ömür boyu 79,99 dolara satın alma seçeneği sunulacak.