Blizzard, yeni World of Warcraft oyununu iptal etti! Blizzard, yeni World of Warcraft oyununu iptal etti!
"Animeye dönüştürülse harika olurdu" dediğiniz birçok oyun olmuştur muhtemelen. Biz de sizler için "anime seviyorsanız oynamanız gereken" en iyi oyunlardan bir liste hazırladık. İşte anime seviyorsanız kaçırmamanız gereken 10 oyun önerisi:

1- Doki Doki Literature Club!

Yayıncı: Team SalvatoGeliştirici: Team SalvatoPlatform: PC, Mac, Linux, PS4, PS5, Switch, Xbox One, Xbox Series X/SÇıkış Tarihi: Eylül 2017 Doki Doki Literature Club!, ücretsiz bir görsel roman oyunudur. Oyundaki hikâye, dört kız üyesinden birine yakınlaşmak için okulun edebiyat kulübüne katılan bir erkek lise öğrencisinin perspektifinden anlatılır. Doki Doki Literature Club! birden fazla son ve karakterlerin her biri ile farklı açılabilir ara sahneler içeren, geleneksel olmayan bir olay örgüsü yapısına sahiptir. Oyun başlangıçta bir flört simülasyonu gibi görünse de aslında dördüncü duvarı kapsamlı bir şekilde yıkan bir üstkurmacalı psikolojik korku oyunudur. Gerilim dolu dakikalara hazır olun.

2- Persona 4 Golden

Yayımcı: AtlusGeliştirici: AtlusPlatform: PS2, PS Vita, PCÇıkış Tarihi: Temmuz 2008 Persona 4, veya Shin Megami Tensei: Persona 4, Atlus tarafından geliştirilen 2008 yapımı bir rol yapma oyunudur. Yasogami High School öğrencilerinin kaybolmaya başlamasıyla bir şehir efsanesi karanlık bir gerçeğe dönüşüyor. Söylenene göre yağmurlu bir akşamda gece yarısı olana kadar bekleyip karanlık TV'ye baktığınızda ruh eşinizi görüyorsunuz. Ancak Persona 4 Golden'ı farklı ve gizemli bir cinayet hikayesine dönüştüren şey, TV ekranının öte yanında yaşananlar.

3- Scarlet Nexus

Yayımcı: Bandai NamcoGeliştirici: Bandai NamcoPlatform: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/SÇıkış Tarihi: Haziran 2021 Çok uzak bir gelecekte, insan beyninde, insanlara üstün duyusal güçler veren ve dünyayı bildiğimiz dünya olmaktan çıkaran psişik bir hormon keşfedildi. İnsanlık tam bu yeni çağa girerken, Ötekiler olarak bilinen, insan beynine aç çıldırmış mutantlar gökten inmeye başladı. Mutantlar geleneksel saldırı yöntemlerine karşı oldukça dirençliydiler, bu büyük tehditle savaşmak ve insanlığı korumak için olağanüstü önlemlerin alınması gerekiyordu. Psişikler olarak bilinen, üstün duyusal yetenekleri olan kişiler, göklerden gelen saldırıyla mücadele etme fırsatımızdı. Günümüzde de, yetenekleri dolayısıyla psişikler aranır ve insanlığın son savunma hattı Ötekilerle Mücadele Birliği'ne (ÖMB) alınırlar. ÖMB'ye yeni katılmış, çocukken kendisini kurtaran seçkin psişik gibi olmayı hedefleyen Yuito Sumeragi rolüne bürünün. SCARLET NEXUS'ta telekinetik yetenekleriniz ile fütürist New Himuka şehrini keşfedin ve teknoloji ile psişik yetenekler arasında kalmış bir geleceğin sırlarını çözün.

4- Attack on Titan 2

Yayıncı: Koei TecmoGeliştirici: Omega ForcePlatform: PC, Switch, PS4, Vita, Xbox One, StadiaÇıkış Tarihi: Mart 2018 A.O.T. 2, dünya çapında hit olan animasyon dizisi ""Attack on Titan"" a dayanan aksiyon oyununun sürükleyici bir devamıdır. İnsanlığı, insan yiyen can alanTitans'ın tehdidinden kurtarmak için savaştıklarında, Eren ve arkadaşlarıyla birlikte animasyonun muhteşem öyküsünü yaşa. Titans'a karşı, gökyüzünde manevralar yapıp uçan, omni-directional mobility gear'ını dene ve dev rakiplerle mücadele heyecanını ve tatmin duygusunu hisset.

5- Dragon Ball FighterZ

Yayıncı: Bandai NamcoGeliştirici: Arc System WorksPlatform: PC, PS4, Xbox One, SwitchÇıkış Tarihi: Ocak 2018 DRAGON BALL FIGHTERZ da DRAGON BALL serisini burca sevdiren ve ün kazandıran aynı kaynaktan besleniyor: müthiş dövüşçüler ve sonsuz muhteşem dövüşler. Arc System Works işbirliği ile yaratılan DRAGON BALL FIGHTERZ mükemmel Anime grafikleri ile öğrenmesi kolay fakat ustalaşması zor bir oyun sunuyor.Bizzat Akira Toriyama'nın gözetiminde yaratılan yeni karakter Android 21'in yer aldığı yepyeni hikayeyi keşfet.

6- Genshin Impact

Yayıncı: miHoYoGeliştirici: miHoYoPlatform: Android, iOS, PC, PS4, PS5, SwitchÇıkış Tarihi: Eylül 2020 Genshin Impact, herkesin gacha oyunları hakkında sevdiği şeyleri aldığı ve yoğun görseller ve JRPG öğeleriyle birleştirdiği için inanılmaz derecede benzersiz bir oyun. Hikaye ilerledikçe değiştirilebilen ve yükseltilebilen dört karakterden birinin rolünü üstleniyorsunuz. Hikaye ilerlemesi yoluyla veya sizin de kullanmanız için yeni öğeler, özellikler ve karakterler içeren 'paketler' açarak yeni karakterler kazanabilirsiniz. Her karakterin kendine özgü hikayesi ve yoğun takımlar için diğer karakterlerle birleştirilebilen hareket setleri vardır. Hikayeyi takip etmeyi veya kendi başınıza keşfetmeye ve bulabileceğiniz geniş dünya ve kasabalarda kaynak avına veya maceraya çıkmayı seçebilirsiniz. Oyun oynamak ücretsiz olsa da, daha iyi öğeler ve karakterler elde etmek için yine de öğeleri veya oyun içi para birimini satın almayı seçebilirsiniz.

7- The Great Ace Attorney Chronicles

Yayımcı: CapcomGeliştirici: CapcomPlatformu: 3DS, PC, Switch, PS4Çıkış Tarihi: Temmuz 2021 Acemi avukat Ryunosuke'nin maceralarının yer aldığı bu ikili paketle kendini dramatik fakat büyüleyici bir kanıt toplama, çıkarım yapma ve mahkeme savaşları dünyasına bırak. 19. yüzyıl sonlarının Japonyası'nda ve Londra'sında geçen her bir oyunda Ace Attorney'nin yasal çapraşık vârisinden bekleneceği gibi bolca drama, kahkaha, şaşırtmaca ve "ters köşe" dolu beş cinayet-gizem bölümü yer alıyor. Uluslararası bir komplonun ardındaki sırları öğrenmeye çalışan, serinin temel taşı Phoenix Wright'ın atası Ryunosuke Naruhodo'ya katıl ve inanılmaz şaşırtıcı, çözülmemiş bir vakayı çözmeye çalışırken aynı zamanda bu yolda bir dizi çetrefilli duruşmanın üstesinden gelmeye çalış. Onlarca saatlik bir avukatlık macerası seni bekliyor!

8- Dragon Quest XI

Yayıncı: Square EnixGeliştirici: Square EnixPlatform: 3DS, PS4, Switch, PC, Xbox One, StadiaÇıkış Tarihi: Temmuz 2017 Onu ele geçirmeye ant içmiş bir dünyada yaşayan seçilmiş kişi Luminary rolünde destansı bir maceraya atıl. Luminary ve sadık yoldaşlarından oluşan benzersiz ekibi, peşlerine düşen serserilerden kurtulmak ve Erdrea dünyasını kaosa sürüklemek isteyenlerin korkunç planlarını altüst etmek için birlikte çalışıyor. Kaçırılmaması gereken bu macerada DRAGON QUEST'in devasa dünyasını keşfet ve içindeki gücü harekete geçir!

9- Final Fantasy XIV

Yayımcı: Square EnixGeliştirici: Square EnixPlatform: PS4, PS4, PS5, PCÇıkış Tarihi: Ağustos 2013 Final Fantasy XIV, tüm zamanların en iyi MMORPG'lerinden biri olabilir. Karakterinizi oluşturabilir ve hikayede ilerledikçe aralarında geçiş yapabileceğiniz çok çeşitli sınıflar arasından seçim yapabilirsiniz. Tek bir oyun tarzı veya görünümle sınırlı değilsiniz ve arkadaşlarınızla kendi evlerinizde veya lonca binalarında devasa dünyayı dolaşabilirsiniz. Maceraya veya dövüşe meraklı değilseniz, sadece kozmetik tarafından yararlanmak isteyen oyuncular için bol miktarda görünüm ve kıyafet sunan öğeler de vardır. Herkes için bir şeyler var ve zaman geçtikçe, her DLC ilavesi hiçbir yavaşlama belirtisi olmadan harika hikayeye katkıda bulunuyor.

10- Catherine

Yayımcı: AtlusGeliştirici: AtlusPlatform: PS3, Xbox 360, PC, PS4, Vita, SwitchÇıkış Tarihi: Şubat 2011 Oyun, uzun zamandır sevgilisi olan Katherine ile benzer şekilde güzel bir bayan olan Catherine arasında kalırken doğaüstü kabuslarla boğuşan Vincent Brooks'u konu etmektedir. Oyun, Vincent'ın bir sosyal simülasyon oyunundaki karakterlerle etkileşime girdiği gündüzler ile üç boyutlu kulelerde kombine platformlar oluşturma ve bulmacaları çözme yoluyla gezinmesi gereken rüyalar olarak iki kısma ayrılmıştır. Oyunun sonu, Vincent'ın hikâye boyunca yaptığı seçimlere göre değişir.