Son yıllarda Google, CES (Consumer Electronics Show) etkinliğini geniş vizyonunu sergilemek için bir araç olarak kullandığı aşikar. Tüm cihazların birbiriyle uyumlu olması gerektiği fikrini vurgulayan Google, son olarak otomotiv devlerinin yanında boy gösterdi.

Apple, araba projesi yüzünden yüzlerce çalışanını kovdu! Apple, araba projesi yüzünden yüzlerce çalışanını kovdu!

Hızlı telefon eşleştirme ve Cast uyumluluğu gibi günümüzde daha fazla öne çıkan üçüncü taraf uygulamalarına yeni bir darbe Google'dan geldi. CES 2023 etkinliğinde şirket, Connect akış aracını Android kullanıcı arayüzüne entegre etmek için Spotify ile birlikte çalıştığını paylaştı. Ayrıca Google, müzik zevkinizi tam anlamıyla aracınıza taşımak için farklı cihazlar öneren bir ses aktarma özelliğinin önizlemesini de sundu.

android google (3)

Google, bugün CES 2023'te, otomobiller için tanıttığı Android Auto arayüzünü görücüye çıkardı. Las Vegas Kongre Merkezi'nin karavan araçlar yerindeki Google standında iki ilgiç araç tanıtıldı: yeni Android Auto arayüzüne sahip bir BMW i7 ve yerleşik Google'a sahip bir Volvo EX90.

android google (2)

Spotify, araç içinde yerleşik yer edindi

İlk bakışta paylaşılan bilgilere göre, güncellenmiş yeni arayüz daha büyük ekran boyutlarına uyum sağlayacak ve bölünmüş ekran düzenine sahip olacak. Google, durum çubuğunu kaldırarak, gösterge simgelerini sol üstteki küçük bir kareye yerleştirdiği belirtiliyor.

android google (1)

Ayrıca panelin altına bir dizi kısayol tuşu eklemiş. Araba içindeki panelin sol kısmı, Spotify uygulamasınına özel olarak ayrıldığı gözlerden kaçmadı. Ayrıca bu sol pencere, sürüş sırasında ilgilenecek vaktiniz olmayan durumlarda için bir bildirim çubuğu olarak da görev görüyor. Örneğin, bir bildirim gelirse, onu sağa kaydırarak daha sonra bakılmak üzere ayrı bir kısma gönderebilirsiniz.

Editör: Enes Sapmaz