Bir yemek hizmeti olan DoorDash, aynı teslimatlar için iPhone kullanıcılarından Android kullanıcılarına oranla daha fazla ücret alıyor. Dava için sunulan mahkeme belgelerinde, iPhone kullanıcılarının "genişletilmiş menzil" için nasıl ekstra ücretlendirildiğini gösteren ekran görüntüleri yer verildi.

38c6a590-745b-11ea-bdb9-77f281a720c5

 Şirketin web sitesinde, ücretin "DoorDash'in en uzaktaki mevcut tüccarlara erişimini korumasına yardımcı olduğunu" söyledi. Dava, iPhone kullanıcılarına daha fazla ücret ödemesiyle devam edecek. 

Google Chrome'un yeni özelliği video karelerini tek tıkla indirebileceksiniz! Google Chrome'un yeni özelliği video karelerini tek tıkla indirebileceksiniz!

DoorDash, bu aldatıcı uygulamayı, tüketicileri Dashers'ın teslimatla ilgili ücretleri aldığına inanmaları için kandırmak için kullandığı söylendi. 

Bu, teslimat hizmetinin ticari uygulamalarının ilk kez sorgulanışı değil. 2020'de şirket, GrubHub, Postmates ve Uber Eats ile birlikte, pandemi sırasında bile kullanıcılara ücret uygulamak için restoran teslimatlarındaki baskın konumlarını kullanmaktan dava edilmişti.