AMD CEO'su Dr. Lisa Su ise şirketin GPU’larını ve CPU’larını aşırı fiyatlandırdığını itiraf etti. Bu itirafa rağmen, AMD'nin yüksek fiyat politikasını sürdüreceği belirtildi. 

SSD fiyatları düşmeye devam ediyor SSD fiyatları düşmeye devam ediyor

AMD, 2022’nin 4. çeyrek kazanç raporunda yatırımcılara açıklamalarda bulunuldu. Bilgisayar pazarında yaşanan düşüşün ardından fiyatları yüksek tutmak ve satılmayan envanterden kurtulmak için 2022’nin ikinci yarısında yongaları yetersiz sevk ettiğini belirten ifadeler yer aldı. Yani AMD önümüzdeki çeyrekten itibaren satışarı azaltacak.

Lisa-cr

CEO Lisa Su, bilgisayarlar ve bileşenler pazarının yavaş ve durgun hale geldiğini söylüyor. İki ay önce de Nvidia, GPU’lar için benzer sınırlamalara sahip olduğunu kabul etti.Bunlara rağmen Nvidia, AMD’den farklı olarak aynı taktiklerle devam edip etmeyeceklerine dair bir bilgi vermedi. AMD CEO’su Lisa Su ise konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Üçüncü çeyrekte eksik sevkiyat yaptık, dördüncü çeyrekte eksik sevkiyat yaptık. 1. çeyrekte daha az ölçüde eksik nakliye yapacağız.”

Lisa Su, şirketin GPU’larını ve CPU’larını aşırı fiyatlandırdığını itiraf ederken,  satışlarda meydana gelen düşüşlere rağmen bu uygulamaya devam edeceklerini de belirtti.