Amazon , yaklaşmakta olan God of War TV uyarlamasının kaynak materyale "inanılmaz derecede sadık" kalacağını belirtti. 

Sony Interactive Entertainment'in efsane serisi God of War'un dizisini Amazon'un yapacağı geçtiğimiz hafta resmi olarak açıklanmıştı. Dizi,  baba ve oğul kahramanlar Kratos ve Atreus'a odaklanan ve yaklaşık 23 milyon satışla PlayStation'ın en büyük hitlerinden biri olan 2018 yapımı God of War serisindei olayları anlatacak. God of War serisinin ilk oyunlarında işlenen Yunan mitolojisinden farklı olarak, 2018 yeniden yapımında genel olarak İskandinav mitolojisi işleniyor. 

Spotify, çalma listesi oluşturabilen yeni yapay zeka özelliğini duyurdu! Spotify, çalma listesi oluşturabilen yeni yapay zeka özelliğini duyurdu!

Amazon Studios'un televizyon başkanı Vernon Sanders, Collider'a yaptığı açıklamada dizinin kaynak materyalden çok uzaklaşmayacağını belirtti. 

Sanders şunları söyledi:

"Invincible'dan The Boys'a uyarlamalarda inanılmaz derecede iyiyiz. God of War için çok tutkulu bir hayran kitlesi olduğunu biliyoruz. Ama her zaman aradığımız şey, gerçek bir duygusal öz olup olmadığı, gerçek bir anlatı hikayesi olup olmadığı ve bence [bu] God of War'ı bu kadar özel yapan şeylerden biri."

hero-image-1

Dizi, PlayStation Productions ile birlikte Amazon Studios ve Sony Pictures Television ortak yapımı olacak. Dizi sorumlusu Rafe Judkins (The Wheel of Time) ve yazarlar Mark Fergus ve Hawk Ostby (Children of Men, Iron Man, The Expanse) tarafındanDizi sorumlusu Rafe Judkins (The Wheel of Time) ve yazarlar Mark Fergus ve Hawk Ostby (Children of Men, Iron Man, The Expanse) tarafından ekranlara uyarlanıyor. Santa Monica Studio başkanı Yumi Yang ve kreatif direktör Cory Barlog da yönetici yapımcı olarak görev yapacak.

Ayrıca projede çalışan Rafe Judkins, Mark Fergus ve Hawk Ostby’nin kaynak malzemeye inanılmaz derece sadık kaldıkları söylendi.

Amazon Prime Video'nun The Lord of the Ring: Rings of Power ve The Wheel of Time gibi iki önemli markayı deyim yerindeyse 'rezil etmesi' sonrası stüdyoya olan güven azalmış durumda. Ayrıca Wheel of Time'ın Rafe Judkins'in God of War dizisinde de showrunner olarak yer alması, hayranların daha da negatif düşünmesine sebep oluyor.

God of War dizisinin ne zaman çıkacağı henüz belli değil. Dizide, Kratos’un ölen eşi Faye’nin son arzusunu yerine getirmeye çalışıyor ve Kratos ve oğlu Atreus’un Faye'in küllerini Dokuz Diyar'daki en yüksek zirvelerinde serpme hikayesini izleyeceğiz.

Editör: Burak Karahan