Twitch'in sonsuz yapay zeka dizisi kafayı yedi: Karakterler konuşmayı bıraktı! Twitch'in sonsuz yapay zeka dizisi kafayı yedi: Karakterler konuşmayı bıraktı!

Tomb Raider, Hollywood'dan sonra şimdi de dijital platformlara geçiş yapmaya hazırlanıyor. Hollywood reporter'ın haberine göre, Amazon, Prime Video için bir Tomb Raider dizisi üzerine çalışıyor. Ayrıca dizinin baş yapımcılığını ve senaristliğini Fleabag'den tanıdığımız Phoebe Waller-Bridge'ın yaptığı belirtiliyor. Başrolde kimin oynayacağı belli değil ama Angelina Jolie veya Alicia Vikander'in Lara Croft rolünü tekrar oynayacağına çok ihtimal vermiyoruz açıkçası. Dizi hala geliştirme aşamasında.

lara-crofttomb

Bir sonraki Tomb Raider oyununun da yayınlayıcısı olan Amazon'un böyle bir yapıma imza atması pek şaşırtıcı görünmüyor. Waller-Bridge daha önce Amazon ile Sign Here roman uyarlaması gibi projeleri içeren üç yıllık bir anlaşma yaptı . The Reporter'ın kaynakları, Amazon'un geçen yılın sonlarında bu anlaşmayı yenilemek için "agresif" davrandığını iddia ediyor.

Video oyunlarından uyarlanan dizilerin ilgi odağı olduğu son dönemde, The Last of Us dizisi sonrası Amazon'un Tomb Raider uyarlaması şaşırtıcı olmayacak. Bu arada Sony, Netflix ve Prime Video için God of War, Gran Turismo ve Horizon oyunlarını hazırlıyor. God of War dizisi de Amazon Prime platformunda yayınlanacak.

Amazon ayrıca potansiyel gişe rekorları kıran filmleri de platforma getirmek için çok uçuk paralar harcadı. Örnek vermek gerekirse Amazon, The Lord of Rings: The Rings of Power için 1 milyar dolar harcadı. Ancak dizi neredeyse kimse tarafından beğenilmedi. 

En az The Last of Us kadar kaliteli 10 video oyun uyarlaması Foto Galeri: En az The Last of Us kadar kaliteli 10 video oyun uyarlaması