Merakla beklenen God of War dizisi resmen geliyor. Daha önce çokça konuşulan ve Amazon Prime Video tarafından hayata geçirileceği resmi olarak olmasa da belli olan God of War dizi uyarlaması artık resmiyete döküldü. PlayStation markasının en önemli oyunlarından olan God of War resmen Amazon Prime Video tarafından diziye dönüştürülüyor.

2018 yılında çıkan dördüncü oyunuyla tekrar büyük başarı elde eden ve bu yıl çıkan God of War Ragnarök ile 'yılın en iyi oyunları' arasında gösterilen seri artık dizi oluyor.

Aslına bakarsanız Amazon'un God of War dizisi yapacağı haberini uzun süre önce vermiştik ancak henüz resmiyete dökülmemişti. Amazon Prime Video bu yıl tarihin en büyük bütçeli dizisi Lord of The Rings: Rings of Power'ı yayınlamış, kimileri tarafından beğenilse de çoğunlukla büyük eleştiri almıştı. Prime Video, God of War dizsinin de haklarını satın aldığını duyurduktan sonra ilk akla gelen şey, "Kaderi Rings of Power gibi olmasın" oldu.

God of War dizisinin konusu

Oldukça uzun bir hikayeye sahip olsa da, Amazon'un yapacağı God of War'un dizsi son iki oyunu konu alacak. Platformun resmi Twitter hesabından paylaşılan "God of War geliyor." notu ve 2018 oyunundan bir görsel karşımıza çıktı. Son iki oyunda, Kratos'u oğlu Atreus ile birlikte Nordik mitolojisinde görmüştük.

Amazon Studios küresel televizyon başkanı Vernon Sanders proje hakkında, "'God of War', zengin hikaye anlatımı kadar geniş ve sürükleyici dünyalarıyla da küresel müşterilerimizi büyüleyeceğine inandığımız ilgi çekici, karakter odaklı bir seri. Sony Pictures Television, PlayStation Productions ve Santa Monica Studio ile God of War mitolojisini bu kadar önemli bir şekilde keşfetme macerasını paylaşmaktan onur duyuyoruz." dedi.

Resmi olarak bir tarih paylaşılmasa da dizinin 2025-2026 yıllarında çıkması bekleniyor.

Kötü haber

Uyarlamanın yapımcılığını Amazon'un Zaman Çarkı serisini dizi uyarlamasının yapımcısı Rafe Judkins üstlenecek. Zaman Çarkı dizisi birçok insan tarafından deyim yerindeyse 'rezalet' bir yapım olarak tanımlanmıştı. Bu nedenle God of War dizisinin hevesimizi kaçıran bir yanı da bu oldu diyebiliriz.

Bunun dışında senaryo tarafında ise The Expanse, Children of Men ve Iron Man filmlerinde çalışmış deneyimli yazarlar Mark Fergus ve Hawk Ostby görev alacak.

Sony'nin diğer yapımları da dizi oluyor

Sony şirket başkanı Jim Ryan geçtiğimiz aylarda katıldığı bir soru-cevap forumunda , Horizon serisinin Netflix tarafından, God of War'un Amazon tarafından yayınlanacağını açıklamıştı. Ayrıca Sony'nin diğer önemli markaları The Last of Us'ın dizi HBO'da, Twisted Metal TV dizisi de NBC'nin Peacock servisinde yayınlanacak. 

Gran Turismo filmi için çalışmalar da sürüyor. Bu filmi 2023 yılında izleyeceğiz. 

YouTube Music, mırıldanma özelliğini tanıttı YouTube Music, mırıldanma özelliğini tanıttı

Gran Turismo'nun filminin çekimleri başladı Gran Turismo'nun filminin çekimleri başladı

The Last of Us dizisinden yepyeni ve harika bir fragman yayınlandı - VİDEO The Last of Us dizisinden yepyeni ve harika bir fragman yayınlandı - VİDEO

Editör: Burak Karahan