BMC Savunma, düzenlediği “Basın ve Medya Buluşması”nda ve ülkemizin önde gelen savunma sanayii projelerinden biri olan Altay tankı için çıkış tarihi verdi.

BMC Savunma'nın etkinliğin gözdesi olan Altay tankının yanı sıra yeni Fırtına Obüsü ve zırhlı araç Altuğ 8×8 gibi hakkında bilgilendirmeler verildi. Ancak en çok merak edilen soru ise, Altay tankının çıkış tarihi oldu. Sorular üzerine BMC CEO'su Murat Yalçıntaş yaptığı açıklamada, iki Altay tankının üretiminde son aşamaya gelindiğini ve Nisan ayının sonlarına doğru Türk Silahlı Kuvvetleri’ne test için teslim edileceğini söyledi.

altay tankı-2

Google, arama motorunu değiştiriyor! İlk sırada yapay zekaya yer verecek! Google, arama motorunu değiştiriyor! İlk sırada yapay zekaya yer verecek!

Ayrıca BMC şirketinin genel müdürü Mehmet Karaaslan, tankın yurt dışından tedarik edilmesi öngörülen motor ve transmisyon gibi alt sistemlerin ihracat izinleri sebebiyle teslim alınamadığı için projenin geciktiğini belirtti. Bu gecikmeler neticesinde tankın planlanandan tamamen farklı olarak geliştirildiğini söyledi.

Editör: Enes Sapmaz