Altay dizisi, geçtiğimiz aylarda T-World tarafından Türkiye'nin ilk süper kahraman evrenine giriş yapacağımız bir yapım olarak tüm dünyaya duyurulmuştu. Şimdi de kadrosu belli olan dizi hakkında bazı soruları tek tek cevaplanmaya başlandı. Gelin hep birlikte Altay dizisinin hakkında paylaşılan tüm detaylara tekrardan bir göz atalım...

Uzun zamandır planlama ve geliştirme sürecinde olan 'Türkiye'nin ilk süper kahraman sinematik evreni', adı Altay olarak belirlenen ilk dizisiyle meraklı seyircilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Arcane'in 2. sezonundan ilk fragman geldi! Arcane'in 2. sezonundan ilk fragman geldi!

Altay dizisi ne zaman çıkacak?

Günümüzde geçeceği belirtilen Altay dizisinin yayınlanacağı tarih ise biraz muamma. Tam yayınlanacağı tarih belli olmasa da, 2023 yılında ilk aylarında seyircileriyle buluşacağı belirtiliyor.

Altay dizisi hangi platformda yayınlanacak?

Altay dizisinin yayınlanacağı platform ise, henüz geçtiğimiz aylarda tüm Türkiye'ye duyurulan TRT’nin dijital platformu olacak.

Altay dizisi kaç bölüm olacak?

T-World sinematik evreninin ilk çıkış yapımı olarak belirtilen ‘Altay’ dizisi, toplamda 4 sezon ve 26 bölümden oluşacak.

Altay dizisinde kimler oynayacak?

2022 yılında gündeme oturan ve bir çok kişi tarafından merak edilen Türkiye’nin ilk süper kahraman evreni T-World, yavaş yavaş şekillenmeye devam ediyor. 8 Aralık 2022 itibariyle, Türk süper kahraman evrenin ilk dizisi olacak Altay'ın oyuncu kadrosu Deadline tarafından açıklandı. Paylaşılan ilk bilgilere göre, Altay'ın kadrosunda Türk televizyon ekranlarından göze çarpan birçok tanıdık isme yer verilecek.

Dizinin oyuncu kadrosu yer alacak isimler ise şu şekilde;

  • Cem Özer
  • Batuhan Ayar
  • Aslı Sümen
  • Beste Kökdemir
  • Elif Doğan
  • Cemil Büyükdöğerli
  • Çetin Sarıkartal
  • Toprak Sergen
  • Muhammet Uzun

Altay dizisinin yönetmeni kim olacak?

T World Entertainment yapım şirketi tarafından şekillendirilecek olan Türk süper kahraman evreni, dünya çapında ismini duyurmuş olan büyük bir isme de misafirlik edecek. Marvel’ın Agents of S.H.I.E.L.D dizisi, Prison Break ve Lost gibi geniş çaplı yapımlarda yönetmenlik yapmış olan Bobby Roth, Altay dizisinin de yönetmenliğini üstlenecek.

Altay dizisin konusu ne olacak?

Altay dizisi, Altay başta olmak üzere toplamda altı süper kahramana ev sahipliği yapacak. Ayrıca dizi, daha önceki açıklamalar ve yeni bilgiler ışığından yola çıktığımızda yalnızca Türkiye değil, dünya kültürlerine de ev sahipliği yapacak. Altay’ın safında olacak süper kahramanlar ise şu şekilde: “Su Perisi", "İkizler", "Rumi", "Nazar" ve "İnsan Tamircisi"

Dizideki kötü karakter sayısı ise toplamda 4 olacak. Ayrıca bu kötüler, ölümlü normal insanlardan oluşacak ve yalnızca son teknolojiden güç alabilen kişiler olacak.

T-World projesinde kimler yer alıyor?

T-World sinematik evreni, yapımcı olarak Bülent Turgut, Raif İnan ve Erdal Bozkuş gibi tecrübeli isimleri bünyesinde bulunduruyor. Ayrıca evrenin aynı zamanda dizi ya da dizilerle kalmayıp bunun yanı sıra, filmler, oyunlar ve grafik romanlardan oluşması planlanıyor. Tüm süper kahraman konseptleri Bülent Turgut tarafından tasarlanırken, evrenin senaryosunda Halid S. Şimşek yer alıyor. Ayrıca tüm dünya çapında izlenme rekorları kıran Game of Thrones dizisinde de görev yapmış olan Onur Can Çaylı da projede yerini almış durumda.

T World evreninde neler olacak?

Altay dizisiyle birlikte T- World evrenine ilk adımları olacak Türk süper kahraman sinematik evreni, toplamda 35 süper kahramana ev sahipliği yapacak. Ve paylaşılan bazı bilgilere göre kahramanların hiçbiri ölümsüzlük gibi çok önemli güçlere sahip olmayacaklar. Ayrıca kahramanlar Altay’daki gibi son teknoloji araçlardan ve güçlerden faydalanacaklar. Türk süper kahramanlar, çevresel sorunlarla, savaşlarla ve büyük salgınlar gibi çeşitli zorluklara karşı birlikte mücadele edecekler.

T-World evreninden paylaşılan tüm resimler;

tworld (1)-2tworld (2)-1tworld (7)tworld (8)tworld (5)tworld (6)tworld (1)-1tworld (2)tworld (3)tworld (4)

Editör: Enes Sapmaz