Android'in yeni özelliği kullanıma sunuldu: Kullanmayan öğeler arşive alınacak! Android'in yeni özelliği kullanıma sunuldu: Kullanmayan öğeler arşive alınacak!

Artık cep teleofnlarımızdaki kameradan, çok ileri düzey teknolojiye sahip insansı robotlara kadar her yerde hayatımızın bir parçası haline gelmiş olan yapay zeka, her geçen gün gelişmeye devam ediyor.

Kimileri tıpkı bilim kurgu klasiklerinden Terminator gibi yapay zekanın insanlığın sonu olacağına inanırken, bir yandan da ulaşımdan sağlığa kadar hayatımızın birçok alanında yapay zeka bize yardımcı olmaya devam ediyor.

Bugünkü haberimize gelirsek, karşımızda muhtemelen dünyanın sonunu getirmeyecek bir yapay zeka var. Eski Google ve Meta mühendisleri tarafından geliştirilmiş olan Charachter.AI yapay zekası sayesinde karakterler oluşturup onlarla konuşabiliyoruz. Sadece kendi oluşturduğumuz karakterle değil aynı zamanda programın içerisinde bulunan Albert Einstein ya da 3000 yıllık bir ninja ile de sohbet edebiliyoruz.

2022-09-18 10_24_05-Window

Albert Einstein ya da Elon Musk'la sohbet edebilirsiniz

Character.AI, nöral dil modellerini temel alan bir teknoloji ve henüz beta sürümünde.  Yani bir süper bilgisayar büyük metni okuyor, hafızasına kaydediyor ve herhangi bir durumda nasıl cevap vereceğini tahmin etmeyi öğreniyor. Program, otomatik cevaplama ve makine çevirisi de dahil olmak üzere birçok özelliğe sahip.

Charachter.AI oldukça eğlenceli bir program. İstediğiniz kişinin karakterini tasarlayabiliyorsunuz. . Program eğlence, eğitim, genel soru cevaplama ve birçok alanda yapay zeka ile diyalog kurabileceğiniz bir araca sahip.

Yüzlerce bot arasından istediğiniz biriyle -Bu 3000 yaşında bir ninja ya da Elon Musk olabilir- sohbet edebiliyorsunuz. Geliştiriciler, programın güvenilir bir bilgi kaynağı olmadığı konusunda uyarıyor. Ancan aynı zamanda hayal gücünü geliştirme, dil öğrenimi gibi çeşitli alanlar için yararlı bir araç olmasını umuyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi program henüz beta sürümünde.

2022-09-18 10_21_59-Window

Charachter.AI nasıl kullanılır?

Yapay zekayı kullanmak için öncelikle buraya tıklayarak stieye kaydolun. Bir hesap oluşturduktan sonra hesabınızı doğrulamanız gerekiyor. e-posta adresiniz üzerinden hesabınızı doğrulayın ve seçtiğiniz bir botla sohbet etmeye başalyın.

Sitede botların söylediği şeylere güvenmeme, onları ciddiye almama konusunda kullanıcılar uyarılıyor.

Şimdilik henüz beta aşamasında olan bu program, çok insansı cevaplar veremiyor olsa da makine öğrenme sayesinde ilerleyen yıllarda daha zeki ve insansı bir hale dönüşecek.