Bir zamanların Apple çalışanları tarafında kurulan Humane adlı teknoloji girişimi, tüm dünyayın kullanım alışkanlığını tamamen değiştirecek inanılmaz bir cihaz tanıtmayı planlıyor. Humane tarafından geliştirilen ilginç cihazın 2023 yılında akıllı telefonları yok edecek yepyeni bir Android cihazı tanıtacağı söylentisi dolaşıyor. Apple'da tasarımcı olarak görev yapmış olan Humane'in yeni sözcüsü Imran Chaudhri, "Akıllı telefon sonrası çağ" ve "Yapay zekanın her şeyi nasıl değiştireceği" hakkında bir konuşma gerçekleştirdi ve 2023 baharında gerçekleşecek olan yeni cihazın lansmanını tüm dünyaya duyurdu.

humane (2)

Bunun yanı sıra cihazla alakalı merak uyandıracak bir tanıtım posteri çevrimiçi olarak yayınlandı. Sızdırılan patent belgelerine bakılırsa şirket, görüntüyü doğrudan kişinin avucunun içinde gösterecek ilginç bir cihazı piyasaya sürmeyi planlıyor.

humane (3)

Japonya, devlet işlerini yeni yeni dijitalleştiriyor! Disket kullanımına son veriliyor... Japonya, devlet işlerini yeni yeni dijitalleştiriyor! Disket kullanımına son veriliyor...

Ayrıca Humane'nin cihazıyla ilgili bilinen bazı detaylar ise şu şekilde

  • Projeden Qualcomm Snapdragon çipi sorumlu olacak.
  • Giysilerin altına gizlenmiş harici bataryalardan güç alacak.
  • Cihaz Android işletim sistemiyle çalışacak.
  • Aygıt bir 180 derecelik kamera, bir 3D kamera ve bir derinlik sensörü içerecek.
  • Ayrıca cihaz hareketleri tanıyabilecek.

Editör: Enes Sapmaz